خوزستان در رشته‌های مختلف مملو از ظرفیت‌های هنری است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: خوزستان در رشته‌های مختلف مملو از ظرفیت‌های هنری است

ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: در رشته‌های مختلف‌ خوزستان مملو از ظرفیت‌های هنری است و بخشی از این ظرفیت را در آفرینش‌های جدید در کنگره ملی ۲۴ هزار شهید خوزستان که در اسفندماه برگزار می‌شود، خواهیم دید.

آیین پایانی عملیات ساختمانی خانه هنرمندان خوزستان و بهره برداری اولیه، عصر امروز پنج‌شنبه ۱۹ بهمن با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان، در ضمن تبریک ایام دهه فجر و تشکر از پشتیبانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حوزه فرهنگ و هنر، خطاب به هنرمندان گفت: آنچه از هنرمندان توقع داریم دمیدن ‌روح تعهد در کالبد انسان است. انسان ‌نیار به معنویت دارد.  ما هنر را برای انسان می‌خواهیم؛ برای دمیدن روح معنویت در کالبد انسان. هنرمندان متعهد و مدیران در این مسیر تلاش می‌کنند.

وی اظهار کرد: در جامعه هنرمندان هستند که بعد از انبیا و بزرگان دینی می‌توانند اثرگذار باشند و روح مردم را متاثر می‌کنند. جهان بینی شما در اثر هنری می‌تواند انسان را به کمال سوق دهد. مکتب‌های مادی و ایسم‌ها می‌خواهند انسان را در حد نیازهای مادی خود نگه دارند.

حسینی محراب گفت: ان شاء الله بتوانیم در کنار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، موانع را برطرف و امکانات مورد نیاز را فراهم کنیم. در رشته‌های مختلف‌ خوزستان مملو از ظرفیت‌های هنری است و بخشی از این ظرفیت را در آفرینش‌های جدید در کنگره ملی ۲۴ هزار شهید خوزستان که در اسفندماه برگزار می‌شود، خواهیم دید.

خوزستان در رشته‌های مختلف مملو از ظرفیت‌های هنری است

مجید منادی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز ضمن تبریک عید مبعث و ایام الله دهه فجر گفت: خدا را شاکریم که یکی از جلوه‌های خدمت انقلاب به اهالی فرهنگ و هنر امروز ـ گرچه نه به صورت کامل ـ افتتاح می‌شود و در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: کلنگ زنی مجموعه خانه هنرمندان در سال ۸۱ آغاز شد و پس از یک وقفه چند ساله دوباره در سال ۹۱ آغاز شد. یک فرآیند طولانی طی شد. از همه کسانی که زحمت کشیدند سپاسگزاریم. در طول این سال‌ها، حدود ۳۰ میلیارد تومان برای این مجموعه عظیم هزینه شد. بیش از نیمی از این هزینه در دو سال دولت سیزدهم اتفاق افتاد. جا دارد از این رویکرد دولت سپاسگزاری کنیم.

منادی همچنین از پیمان‌کار این مجموعه، حمایت استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان قدردانی کرد و گفت: امیدواریم این کمک‌ها مستدام باشد تا ظرفیت این پروژه ۱۰۰ درصدی در اختیار هنرمندان قرار بگیرد.

در بخشی از این آیین، نمایندگان انجمن‌های سینمایی، نمایش، مطبوعات، فعالیت‌های قرآنی، کانون‌های مساجد، ادبیات (شعر و داستان)، موسیقی، خوشنویسی، مد و لباس مطالبات خود را در حوزه فعالیت خود مطرح کردند. 

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « خوزستان در رشته‌های مختلف مملو از ظرفیت‌های هنری است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *