پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

ایسنا/خراسان رضوی در آخرین روز از بیست‌ویکمین جشنواره فیلم فجر مشهد ۱۵ فیلم در سینماهای منتخب مشهد روی پرده می‌رود.

در ادامه اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در مشهد، امروز ۲۲ بهمن‌ماه فیلم‌های «ملکه آلیشون»، «بهشت تبهکاران»، «احمد»، «دروغ‌های زیبا»، «معجزه پروین»، «شمشیر و اندوه»، «باغ کیانوش»، «آسمان غرب»، «رویاشهر»، «مجنون»، «شه‌سوار»، «آغوش باز»، «آپاراتچی»، «آبی روشن» و «تابستان همان سال» اکران می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

ملکه آلیشون

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

«ملکه آلیشون» فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم نورآور محمد است.

«آدور در کودکی زندگی فقیرانه‌ای را با پدربزرگش سپری کرده. پدر و مادر او به دست موجودی شیطانی به نام کایوت از بین رفته‌اند، اما به او گفته‌اند تب جنگل باعث مرگ آن‌ها شده. آدور از جنگل به شدت متنفر است. روزی آدور با پدربزرگش بحث می‌کند و از خانه فراری می‌شود و به جنگلی مخوف می‌رسد. تونل زمان او را به داخل خود می‌کشد و بعد به جنگل سوخته‌ای که حاکمش یک پری به اسم ملکه آلیشون است، فرستاده می‌شود».

نسترن سیفی، نسیم عبدی، امیررضا اسماعیلی، سعید فاضل ساعتچی، صبا منصوری، فاطمه زحمتکش، عارف امرج شکری، آرزو مهتری، شانلی محمدی و میترا شجاعی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«ملکه آلیشون» ساعت ۱۳ در پردیس سینمایی آفریقا اکران می‌شود.

بهشت تبهکاران

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

فیلم «بهشت تبه‌کاران» به‌عنوان اثر سینمایی رزرو برای رونمایی در جشنواره چهل‌ویکم فجر قرار داشت، اما مراحل پس‌تولید آنقدر طولانی شد که به جشنواره سال گذشته نرسید.

فیلم «بهشت تبهکاران» حول یک کارمند جوان شرکت نفت می‌چرخد که به تازگی از آزمون‌های استخدامی سربلند بیرون آمده است. او شیفته‌ دختری می‌شود که در واقع وسیله‌ای است از سوی مخالفان ملی شدن صنعت نفت برای از راه به در کردن او. این عشق مرد جوان را قدم‌به‌قدم به مرگ نزدیک می‌کند. او حسن جعفری است که متهم به قتل احمد دهقان، صاحب امتیاز روزنامه تهران مصور و مالک تئاتر نصر است.

امیرحسین آرمان، لادن مستوفی، سحر جعفری جوزانی، پژمان بازغی، حمید گودرزی، رضا یزدانی، بهنام تشکر، هومن برق‌ نورد، حسام منظور، رضا شفیعی‌ جم، فریبا متخصص، فخرالدین صدیق شریف، اسماعیل خلج، علیرضا جلالی ‌تبار، محمدرضا هاشمی، سهیل برخورداری، حمید متقی، فتح‌الله جعفری جوزانی، مهدی مهریار، جواد طوسی، افسانه بایگان و فرهاد قائمیان در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

«بهشت تبهکاران» ساعت ۱۵:۳۰ در پردیس سینمایی آفریقا اکران می‌شود.

احمد

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

فیلم «احمد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی و تهیه‌کنندگی حبیب والی‌نژاد است. «احمد»، محصول مشترک سازمان سینمایی سوره حوزه هنری و موسسه تصویرشهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است.

این اثر برای اولین بار قصه‌ای ناگفته از ۱۸ ساعت ابتدایی حادثه تراژیک زلزله بم و اقدامی قهرمانانه در این ساعات پرالتهاب را همزمان با بیستمین سالگرد این اتفاق روایت می‌کند.

تینو صالحی، توماج دانش بهزادی، ساره رشیدی، مهیار شاپوری، سید محمد صفوی، احمد صمیمی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«احمد» در پردیس سینمایی آفریقا و هویزه به ترتیب در ساعت‌های ۱۸ و ۲۲:۳۰ اکران می‌شود.

دروغ‌های زیبا

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

فیلم دروغ‌های زیبا ساخته مرتضی آتش‌زمزم یکی از آثار حاضر در جشنواره فیلم فجر است که محصول مشترک ایران و بنگلادش است و در کشور بنگلادش تولید شده است.

در خلاصه این فیلم آمده که فرشته و همسرش امجد برای زندگی به سختی تلاش می‌کنند، آن‌ها مجبور می‌شوند تصمیم سختی برای زندگی‌شان بگیرند.

جاوا احسن، سومان ریکیتا، سالم شاهد، ریکیتا ناندینی، شهیدالزمان سلیم، شاهد علی، شاهین میردها و جان پل سرمادیراس از بازیگران فیلم دروغ‌های زیبا هستند.

«دروغ‌های زیبا» نیز ساعت ۲۰۳۰ در پردیس سینمایی آفریقا اکران می‌شود.

معجزه پروین

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

همانطور که از نام پیدا است فیلم «معجزه پروین» یا در جدیدترین تغییر، فیلم پروین درباره زندگی پروین اعتصامی شاعر نامدار معاصر است که زندگی او از دوران جوانی تا لحظه درگذشتش سرشار از اتفاقات است. گروه سازنده معجزه پروین تصمیم گرفتند اسم فیلم را به پروین تغییر دهند.

در این فیلم سینمایی علاوه بر مارال بنی‌آدم در نقش پروین اعتصامی، هنرمندانی همچون آزیتا حاجیان، محمدرضا شریفی‌نیا، حسین پاکدل، محمدعلی نجفی، امیرحسین صدیق، رامین ناصر نصیر، رضا فیاضی، بیژن بنفشه‌خواه، یوسف صیادی، حسام نواب‌صفوی، ملیکا شریفی‌نیا، محمد شعبان‌پور، الهه جعفری، محمدرضا شهبانی‌نوری، مریم ورزی، محمد ساربان، مجید جعفری، شهرداد بانکی ، عباس علی محمدی و امیر رضا انوریان حضور دارند.

«معجزه پروین» ساعت ۱۵:۳۰ در پردیس سینمایی هویزه اکران می‌شود.

شمشیر و اندوه

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

انیمیشن سینمایی «شمشیر و اندوه» به کارگردانی مشترک عماد رحمانی و مهرداد محرابی است. این فیلم از تازه‌ترین نمونه‌ها در این باب به حساب می‌آید که قصه خود را در بستری مذهبی روایت می‌کند. در سالی که معاویه بر مسند قدرت بوده و امام حسن (ع) همراه یارانش به مدائن که ساکنان آن رگ و ریشه ایرانی داشته، می‌رود.

این فیلم به لحاظ تکنیک وضعیت قابل قبولی داشته و در آن برای نخستین بار از تکنیک اسکن انسانی در خلق شخصیت‌ها بهره گرفته شده که کمک شایانی به کیفیت نهایی فیلم کرده است.

«شمشیر و اندوه» ساعت ۱۸ در پردیس سینمایی هویزه اکران می‌شود.

باغ کیانوش

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

فیلم «باغ کیانوش» یکی از جدیدترین ساخته‌های رضا کشاورز حداد است. این فیلم که بازیگران سرشناسی مانند شهرام حقیقت دوست و عباس جمشیدی‌فر از ستارگان آن هستند؛ روایتی نوستالژیک و دهه شصتی دارد.

 این فیلم برگرفته از کتابی به همین نام است که توسط علی اصغر عزتی پاک نوشته شده و مخاطب آن گروه سنی نوجوان است. این کتاب توسط کانون پرورش فکری به چاپ رسیده‌ است. داستان این فیلم در زمان جنگ هشت ساله ایران و یکی از روستاهای اطراف شهر همدان اتفاق می‌افتد.

«باغ کیانوش»، نیز ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس سینمایی هویزه اکران می‌شود.

آسمان غرب

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

«آسمان غرب» دومین حضور محمد عسگری در جشنواره فیلم فجر است. این فیلم با نگاهی متفاوت رشادت، غیرت و میهن دوستی خلبان شهید علی اکبر شیرودی و دیگر همرزمانش را در روزهای آغازین جنگ به تصویر می‌کشد.

میلاد کی مرام، امیرحسین آرمان، نادر فلاح، آرمین رحیمیان، کریم امینی، روح الله زمانی، پیام اینالویی، یوسف فروتن، راحله لطفی، پرهام غلام‌لو، سمیه مهری، نیوشا علی‌پور و نسیم ادبی در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

«آسمان غرب»، نیز از ساعت ۱۸ در پردیس سینمایی سیمرغ اکران می‌شود.

رویاشهر

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

انیمیشن سینمایی «رویا شهر» به کارگردانی محسن عنایتی داستان ماجراجویانه پسربچه‌ای به نام آرات است که تصمیم دارد قهرمان رویاشهر شود، این انیمیشن تلاش دارد تا قهرمانانی با ویژگی‌های بومی و مبتنی بر اصول جامعه ایرانی را به نمایش بگذارد.

انیمیشن «رویا شهر» محصول اداره کل فرهنگی شهرداری تهران است که با مشارکت مجتمع مهوا و سازمان سینمایی سوره در استودیو آینده‌نگار تهیه و تولید شده است. مصطفی حسن آبادی تهیه کننده این اثر است، مجری طرح آن آینده نگار بوده و دوبله آن با حضور منوچهر زنده دل، لیلا کوهسار، میرطاهر مظلومی، آرزو آفری، ابراهیم شفیعی و اردشیر منظم در حال انجام است.

«رویاشهر» ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس سینمایی سیمرغ اکران می‌شود.

مجنون

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

«مجنون» برشی از حماسه‌آفرینی‌های شهیدان «مهدی و مجید زین‌الدین» از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس است. این فیلم نقش این دو برادر شهید را در عملیات بزرگ «خیبر» به تصویر می‌کشد.

فیلم «مجنون» به تهیه‌کنندگی عباس نادران و کارگردانی مهدی شامحمدی که فیلمبرداری آن در جنوب کشور به پایان رسید.

سجاد بابایی، شبنم قربانی، بهزاد خلج و حسام منظور از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«مجنون» ساعت ۱۸:۱۵ در پردیس سینمایی ویلاژتوریست اکران می‌شود.

شه‌سوار

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

فیلم شه‌سوار ساخته حسین نمازی دومین فیلم کمدی اجتماعی او بعد از فیلم شادروان است که فضای کمدی آن یکی از آثار کمدی این دوره از جشنواره را پررونق کرده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که «به‌ دنبال درگذشت پدر خانواده در جریان برگزاری عروسی که چندبار بهم خورده است، خانواده او قصد پنهان کردن این خبر را دارند.»

در این فیلم مهرداد صدیقیان، الناز حبیبی، هادی کاظمی، عباس جمشیدی‌فر، گیتی قاسمی، سعید عطایان، ایمان برات‌پور، حافظ نبی زاده، مهرناز افلاکیان، ناهید استواری، عزت‌الله رمضانی‌فر و امیر دژاکام ایفای نقش می‌کنند

«شه‌سوار» در پردیس سینمایی ویلاژتوریست، پارک بازار و مهر کوهسنگی به ترتیب در ساعت‌های ۲۰:۳۰، ۱۸ و ۲۰:۳۰ اکران می‌شود.

آغوش باز

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

فیلم «آغوش باز» ششمین حضور بهروز شعیبی به عنوان کارگردان در جشنواره فیلم فجر است. او در این فیلم به سراغ یک روایت عاشقانه رفته و این فیلم را با حضور تعداد زیادی از بازیگران مطرح تولید کرده است.

در خلاصه فیلم آمده است «سه قصه عاشقانه…، سه زوج در فراز و نشیب روابط عاطفی، فرصت می‌یابند به تعریف جدیدی از عشق برسند».

حامد کمیلی، محسن کیایی، گلاره عباسی، شبنم گودرزی، جواد خواجوی، وحید نفر، علی عطایی، روژین فاطوری‌فر، ساینا توکلی، میثم نوروزی، سهیل هژبر، مسعود خانی، مهدی هاشمی، احترام برومند و حسن معجونی، هاتف شعیبی و نفس نکی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

«آغوش باز» در پردیس سینمایی ویلاژتوریست و گلشن به ترتیب از ساعت ۲۲:۴۵ و ۲۰:۳۰ اکران می‌شود.

آپاراتچی

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

فیلم «آپاراتچی» درباره عشق و دلدادگی به هنر و سینما است. ماجرا در اوایل دهه شصت در تبریز می‌گذرد. داستان این فیلم روایت یک نقاش ساختمان (با بازی تورج الوند) به نام جلیل است که دلبستگی خاصی به سینما دارد. وی سابقه تولید چند فیلم کوتاه را با استعداد و اشتیاق خود داشته و رویای ساخت اولین فیلم سینمایی خود را در دل می‌پروراند. او قصد دارد به هر نحوی که شده اولین فیلم بلند خود را بسازد و به آرزوی بزرگ خود که دستیابی به سیمرغ بلورین جشنواره فجر است؛ دست پیدا کند.

بهنام تشکر، هومن برق نورد و علیرضا استادی در این فیلم ایفای نقش می‌کنند. فیلم «آپاراتچی» در ژانر طنز و کمدی ساخته شده و به نوعی کمدی نوستالژیک است.

«آپاراتچی» ساعت ۱۸ در پردیس سینمایی اطلس اکران می‌شود.

آبی روشن

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

بابک لطفی خواجه پاشا با ساخت «آبی روشن» دومین سالی است که در جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این فیلم اولین محصول مشترک سازمان هنری رسانه‌ای اوج و بنیاد سینمایی فارابی است که  سیدمحمدحسین میری آن را تهیه کرده است.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است «کشف یک فیروزه‌ی کمیاب زندگی یونس که صاحب معدن، معتمد و بزرگ شهر است را وارد مسیر مخاطره‌آمیزی می‌کند».

در این فیلم سینمایی بازیگرانی مانند مهران احمدی، مهران غفوریان، سارا حاتمی، مرتضی امینی‌تبار، روح‌الله زمانی، علی‌اکبر اصانلو، کاظم هژیرآزاد، سامان مهکویه و دیگر بازیگران به ایفای نقش می‌پردازند.

«آبی روشن» ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس سینمایی اطلس اکران می‌شود.

تابستان همان سال

پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم

فیلم «تابستان همان سال» را محمد کلاری کارگردانی و علی اوجی تهیه کرده است. این فیلم در بخش سودای سیمرغ چهل و دومین دوره جشنواره فجر حضور دارد و سومین ساخته محمود کلاری در مقام کارگردان است.

در خلاصه این فیلم آمده است «عطای هفت ساله را پیش یک رمالِ آینه‌بین می‌برند تا طی مراسمی دزد طلاهای عمه‌اش را در آینه شناسایی کند، عطا که هیچ تصوری از سرانجام آنچه در آن شرایط بر زبان می‌آورد ندارد، برای رهایی از آن وضعیت، هر آنچه از تعاریف عمه‌اش درباره‌ شک و تردید او نسبت به دزدی داوود پسر عمه دیگرش شنیده را بازگو می‌کند، غافل از آنکه این دروغ موجب عقوبتی دوراز انتظار برای کل خانواده می‌شود».

علی شادمان، صابر ابر، فریبا نادری، سمیرا حسن‌پور، سینا سرلک، رونیکا بهرام‌زاده، مهران مدیری، رویا جاویدنیا، نسیم ادبی و پژمان بازغی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«تابستان همان سال» ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس سینمایی برفی اکران می‌شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « پایان جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران ۱۵ فیلم » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *