توانمندسازی ۲۴۰ زن سرپرست خانوار مناطق حاشیه شهر استان همدان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: توانمندسازی ۲۴۰ زن سرپرست خانوار مناطق حاشیه شهر استان همدان

ایسنا/همدان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان از آموزش و توانمندسازی ۲۴۰ نفر از زنان سرپرست‌ خانوار مناطق حاشیه‌شهر سطح استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

حمزه عبدکوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برنامه‌های عملیاتی سال ۱۴۰۲ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با تأسی از رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری و تدابیر و تأکیدات ابلاغی ستاد و با حمایت استاندار همدان و رویکرد مسأله‌محوری در قالب ۱۲ موضوع کلیدی اولویت‌دار در چهارچوب اسناد بالادستی، به منظور اهداف کلی ستاد که همان بسترسازی و زمینه‌سازی رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و هموارسازی مسیر توسعه خواهد بود، تدوین شده و برنامه‌ریزی و مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: در همین رابطه اقدامات و فعالیت‌های مختلفی از ابتدای سال تاکنون براساس برنامه عملیاتی ذیل ۱۲ موضوع کلیدی تبیین و با تلاش شبانه‌روزی و مشارکت فراگیر و همه‌جانبه دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان انجام شده است.

عبدکوند با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان از ابتدای سال تاکنون تصریح کرد: طی مدت فوق به ۳۰۰ نفر از بهبودیافتگان از اعتیاد سطح استان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده که این امر از نقش مؤثری در ایجاد فرصت شغلی برای این قشر برخوردار بوده است.

وی با اشاره به ارائه آموزش فنی‌وحرفه‌ای به صورت رایگان به ۲۰۰۰ نفر از بهبودیافتگان از اعتیاد استان همدان از ابتدای سال تاکنون براساس تفاهم‌نامه منعقد شده خاطرنشان کرد: طی مدت یک‌سال گذشته با همکاری دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان به ۱۳۰ هزار نفر از جامعه هدف و اقشار مختلف آموزش‌های فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد ارائه شده است.

وی از کشف بیش از شش تن انواع موادمخدر در سطح استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد و یادآور شد: جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲، تجهیز و راه‌اندازی مرکز غربالگری معتادان متجاهر استان، تعیین ۲۳ مرکز به عنوان مراکز مجری تبصره ۲ و ماده ۱۶ در سطح استان با ظرفیت پذیرش ۸۰۰ نفر و راه‌اندازی مرحله دوم مرکز ماده ۱۶ نهاوند به منظور افزایش ظرفیت پذیرش ساماندهی نگهداری و درمان معتادان متجاهر را می‌توان از دیگر اقدامات انجام شده این شورا طی مدت یک‌سال گذشته برشمرد.

عبدکوند تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ توسط شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش استان تعداد ۲۰ مرکز مشاوره در مناطق ۱۹گانه استان با اعتباری افزون بر ۶۰۰ میلیون تومان راه‌اندازی و با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان استان ۴۰ خانه ورزش روستایی تجهیز شده است.

وی ادامه داد: ساخت، تجهیز و بهره‌برداری از ساختمان اداری شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان، احداث، تجهیز و بهره‌برداری از پارکینگ تملکی مرکزی شهرها به مساحت یک هکتار، افتتاح و راه‌اندازی خانه یاریگران زندگی و نمایشگاه دائمی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای جامعه هدف از جمله دانش‌آموزان، فرهنگیان و مربیان در راستای توسعه برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی پیشگیرانه، راه‌اندازی مجموعه خیرین یاریگران زندگی در استان و اختصاص دفتر مجمع خیرین در محل ساختمان شورا، اعزام مدیرعامل ‌های استان به سه کارگاه منطقه‌ای خوزستان، بازدید از تعداد ۳۵ واحد صنعتی، کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و واحدهای کارآفرین به‌کارگیرنده افراد بهبودیافته از اعتیاد، کلنگ‌زنی احداث یک باب‌خانه نشاط و تندرستی با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیون تومان با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد و خرید تجهیزات ورزشی با اعتباری افزون بر ۱۵۰ میلیون تومان، تولید و پخش بیش از ۵۶۰۰ دقیقه برنامه‌های مختلف با محتوای آموزشی و فرهنگی از طریق صداوسیما براساس تفاهم‌نامه و تبادل تفاهم‌نامه فرهنگی با ۱۲ دستگاه فرهنگی را می‌توان از دیگر اقدامات این شورا طی یک‌سال گذشته برشمرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان با اشاره به اجرای طرح یاریگران زندگی روستا در سطح شهرستان‌های استان و تعیین روستاهای معین مطرح کرد: در بیش از ۶۵ درصد از روستاهای سطح استان همدان طی یک‌سال گذشته طرح یاریگران زندگی اجرا شده است.

وی در پایان گفت: تخصیص کمک هزینه حمایتی و بیمه‌ای به واحدهای کارآفرین و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های فرهنگی و پیشگیری درمان و اشتغال و حمایت‌های اجتماعی به منظور پایدارسازی و توانمندسازی با اعتباری افزون بر ۲۳۰ میلیون تومان را می‌توان از دیگر اقدامات انجام شده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان طی مدت فوق دانست.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « توانمندسازی ۲۴۰ زن سرپرست خانوار مناطق حاشیه شهر استان همدان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *