«یک مهمانی ساده» روی صحنۀ فرشچیان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: «یک مهمانی ساده» روی صحنۀ فرشچیان

ایسنا/اصفهان این روزها مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان از نمایش «یک مهمانی ساده» میزبانی می‌کند؛ نمایشی که نویسنده و کارگردان آن معتقد است: «نگاه مسئولین به هنرمندانی که در تئاتر ایفای نقش می‌کنند مبتدی و غیرحرفه‌ای است؛ ضمن اینکه اصفهان علی‌رغم داشتن کارگردان‌های بسیاخوب در زمینۀ هنر نمایش، اما به دلیل تبعیض‌هایی که برای آن‌ها اتفاق می‌افتد از کارگردانی انصراف می‌دهند.»

جمال نوروز باقری در گفت‌وگو با ایسنا و با بیان اینکه انسان‌هایی وجود دارند که در ظاهر بزرگ شده‌اند، اما تفکر آن‌ها کودکانه است‌، کرد: همه ما انسان‌های بالغی هستیم، ولی متأسفانه در برخی مواقع رفتارهایی از خود در اجتماع نشان می‌دهیم که علت آن‌ها به محیط‌های خانوادگی و رفتارهای اعضا برمی‌گردد. داستان نمایش «یک مهمانی ساده» نیز به همین موضوع اشاره دارد و دربارۀ یک پدیده ناظهور و امروزی با عنوان «جشن طلاق» است که از روزمرگی جامعه نشئت گرفته و رفتارهای کودکانه منجر به طلاق شده است.

نویسنده و کارگردان نمایش «یک مهمانی ساده» گفت: در این نمایش، محراب کرمانی در نقش «نادر»، لیلا مهرنیا در نقش «زهره»، زهرا ابوطالبی در نقش «گلی»، حسین داوری در نقش «علیرضا»، کیمیا عربستانی در نقش «مهتاب» و محمدحسین هاشمی در نقش «پلیس» ایفای نقش کرده‌اند؛ ضمن اینکه کیانمهر یزدانی نوازنده هنگ درام و سینا نیک ثیرت نیز عکاس گروه است.

«یک مهمانی ساده» روی صحنۀ فرشچیان

نوروز باقری همچنین به برخی مشکلات موجود در تئاتر اصفهان اشاره کرد و توضیح داد: متأسفانه بزرگ‌ترین مشکل‌ها از سوی سازمان‌هایی است که خودشان را حامی معرفی کرده و فقط از افراد خاص حمایت می‌کنند. اصفهان کارگردان‌های بسیاری را در خود جای داده است، اما به دلیل تبعیض‌هایی که برای آن‌ها اتفاق می‌افتد از کارگردانی انصراف می دهند.

او با بیان اینکه هنر نمایش در اصفهان مرده است، اضافه کرد: متاسفانه نگاه مسئولین به هنرمندانی که در تئاتر ایفای نقش می‌کنند مبتدی و غیرحرفه‌ای است و فقط چند نفر را به‌عنوان بازیگر می‌شناسند و هیچ‌ حمایتی نمی‌کنند.

این کارگردان همچنین با بیان اینکه مخاطب تئاتر در اصفهان وجود ندارد، افزود: چرا که یک نمایش باید حداقل ۱۰ شب در اصفهان اجرا شود تا مخاطبان خود را پیدا کند۱ از سوی دیگر اطلاع‌رسانی و تبلیغاتِ یک نمایش به طور صحیح از سوی روابط عمومی اجرا نمی‌شود و وجود سالن‌ها و پلاتوها فقط برای افراد خاص است.

به گزارش از ایسنا، علاقه‌مندان برای تماشای نمایش «یک مهمانی ساده» می‌توانند تا ۳۰بهمن‌ماه هر روز ساعت ۱۹:۳۰ به سالن پرواز مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان مراجعه کنند. امکان تهیه بلیت نیز در وب سایت تیوال مقدور است، همچنین برای هماهنگی و یا رزو بلیت می‌توانند با شماره ۰۹۱۳۶۸۲۹۱۶۸ تماس بگیرند.

«یک مهمانی ساده» روی صحنۀ فرشچیان

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « «یک مهمانی ساده» روی صحنۀ فرشچیان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *