مطالعات امکان‌سنجی دسترسی آرامگاه فردوسی به خطوط ریلی مشهد انجام می‌شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: مطالعات امکان‌سنجی دسترسی آرامگاه فردوسی به خطوط ریلی مشهد انجام می‌شود

ایسنا/خراسان رضوی شورای شهر مشهد برای انجام مطالعات امکان‌سنجی و اولویت‌سنجی طرح توسعه خطوط قطار شهری در مسیر میدان فردوسی تا آرامگاه فردوسی مهلت یک ساله به شهرداری داد.

امروز ۲۳ بهمن‌ماه، در صدوپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، طرح توسعه خطوط قطار شهری در مسیر میدان فردوسی تا آرامگاه فردوسی تصویب شد.

بر اساس این طرح شهرداری مشهد مکلف است حداکثر ظرف مدت یک سال نسبت به انجام مطالعات امکان‌سنجی و اولویت‌سنجی احداث خط ریلی به منظور ایجاد دسترسی آرامگاه فردوسی به خطوط ریلی مشهد با لحاظ کلیه مؤلفه‌های اقتصادی، اجتماعی، سفر و غیره با اولویت اتصال از مسیر خط ۳ و بلوار توس اقدام کند.

در ادامه لایحه دوفوریتی با موضوع اعطای مشوق‌های ویژه برای فعالان حوزه ساخت و ساز به تصویب رسید.

بر اساس این لایحه به مناسبت چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و اعیاد شعبانیه و در راستای حمایت از فعالان حوزه ساخت‌وساز و کاهش ریسک‌پذیری، متقاضیان درخواست گروه پروانه ساختمانی که بخشی از بدهی عوارض خود را در سال ۱۴۰۲ پرداخت کنند تا میزان مبلغ پرداختی سال ۱۴۰۲ با اعمال تخفیف زمان پرداخت عوارض صدور پروانه ساختمانی براساس ضوابط درآمدی سال ۱۴۰۲ محاسبه خواهد شد. تسویه حساب توسط مودی باید حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۳ اقدام شود.

در بخش دیگری از جلسه لایحه دوفوریتی تسهیل در امر فروش و واگذاری اموال غیر منقول مازاد بر نیاز شهرداری مشهد مقدس مورد بررسی قرار گرفت که دو فوریت آن رای نیاورد و با رای اعضا یک‌فوریت آن تصویب شد. بر اساس این لایحه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود به منظور تسهیل در امر فروش و واگذاری اموال غیر منقول مازاد بر نیاز خود و همچنین ایجاد مشوق برای متقاضیان املاک اقدام کند.

در ادامه لایحه اساسنامه شرکت پروژه ساماندهی و توانمندسازی محلات مشهد الرضا(ع) به تصویب رسید. براساس این لایحه با عنایت به مصوبه شماره ١٩٦٥٦٦ مورخ ۱٤۰۱/۱۰/۲۵ هیات محترم وزیران در خصوص تاسیس شرکت پروژه ساماندهی و توانمندسازی محلات مشهد الرضا(ع) و در راستای اجرای سیاست‌های تامین مسکن ملی و بهبود کیفیت زیست‌پذیری در محلات کم‌برخوردار و توسعه شهر مشهد به شمال و شرق، اساسنامه شرکت پروژه مذکور تصویب شد.

در بخش دیگری از جلسه لایحه متمم قرارداد سرمایه‌گذاری باغ مشهد در قالب پروژه بوتیک‌هتل تصویب شد. بر اساس این لایحه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود نسبت به انعقاد متمم قرارداد باغ مشهد در قالب پروژه بوتیک‌هتل به روش ساخت بهره‌برداری و انتقال (B.O.T) با شرکت صفا الماس آسمان جهان به مبلغ کل سرمایه‌گذاری ثابت معادل ١۶٩٧ میلیارد و ١٢٨ میلیون ریال به شرح متمم قرارداد پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر اقدام کند.

انتهای پیام
 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « مطالعات امکان‌سنجی دسترسی آرامگاه فردوسی به خطوط ریلی مشهد انجام می‌شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *