ادای نذر خدمت تیم پزشکی هلال احمر یزد در بهاباد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ادای نذر خدمت تیم پزشکی هلال احمر یزد در بهاباد

ایسنا/یزد مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد از اجرای طرح ملی نذر خدمت و اعزام تیم پزشکی با همکاری پزشکان و خیران داوطلب استان یزد به شهرستان بهاباد خبر داد.

«محمد عشقی» در این خصوص اظهار کرد: در راستای طرح ملی نذر خدمت، تیم درمانی جمعیت هلال احمر استان یزد متشکل از پزشکان متخصص اعم از داخلی، عفونی ، اطفال ، زنان و زایمان ، چشم پزشک و دندان پزشک ) ماما و پزشک عمومی و روانشانس و مشاوره تغذیه و نیروهای داوطلب هلال احمر استان و اعضا جوانان هلال احمر بعنوان تیم سحر به مناطق محروم شهرستان بهاباد اعزام می شوند.

وی با بیان این که طرح نذر خدمت با بهره‌گیری از خادمان داوطلب مردمی در چهار حوزه فعالیت می‌کند، اضافه کرد: محرومیت‌زدایی، ارتقای سطح سلامت آب شرب مناطق محروم، ارتقای سلامت خانوارهای ساکن در این مناطق، توانمندسازی و موضوعات مربوط به آموزش با جذب منابع داوطلبان و خیران از جمله اقدامات در این طرح است.

عشقی با بیان این که پزشکان اعزامی به ارائه خدمات درمانی و ویزیت رایگان پزشکی می پردازند و بیماران نیز دارو رایگان دریافت خواهند کرد، بیان کرد: اجرای این طرح از فردا ۲۶ لغایت ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۲ در شهرستان بهاباد و همچنین بخش آسفیچ و دهستان بنستان خواهد بود.

وی با بیان این که در این دو روز با حضور بیش از ۲۰ نفر از معلمان عضو داوطلب خانه هلال فرهنگیان استان در منطقه بهاباد کلاس های آموزشی و تقویتی ویژه دانش آموزان و در ادامه جشنی به مناسبت اعیاد شعبانیه برگزار خواهد شد، ادامه داد: طرح نذر خدمت با مشارکت پزشکان داوطلب و خیرین و همچنین مشارکت خانه های هلال استان به منظور ارائه خدمات بشر دوستانه و با هدف کمک به بهبود سطح سلامت مناطق کم برخوردار، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت به روستاهای استان و ارائه خدمات بهداشتی، حمایتی و آموزشی به منطقه محروم و کم برخوردار اعزام می شوند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان عنوان کرد: هدف از این طرح رسیدگی به وضعیت معیشتی و سلامتی مردم این مناطق بوده که در این راستا هماهنگی‌هایی با مسئولان و فرمانداران، بخشداران و دهیاران شهرستان بهاباد انجام گرفته است.

این مسئول اضافه کرد: در کنار اجرای این طرح، تیم بهداشت و درمان اضطراری BHCU معاونت بهداشت و درمان هلال احمر استان و دو تیم سحر جوانان هلال احمر شهرستان بافق و بهاباد نیز به همراه تجهیزات کامل در منطقه مستقر و ارائه خدمات خواهند کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی هلال احمر یزد، عشقی در پایان با عنوان این که اجرای طرح نیابت و بازدید از خانواده شهدا نیز در این طرح انجام خواهد شد، تصریح کرد: همچنین در این طرح استقرار ۵ تانکر ۲ هزار لیتری، تعدادی سبد معیشتی، بهداشتی و مقداری کاشی جهت کارهای ساختمانی توسط خیرین و تعداد ۱۰ دستگاه بخاری و غیره در منطقه نیز توزیع خواهد شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ادای نذر خدمت تیم پزشکی هلال احمر یزد در بهاباد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *