متقاضیان نوسازی واحدهای مسکونی در آذربایجان‌غربی به ۱۴ هزار و ۷۵۳ واحد رسید

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: متقاضیان نوسازی واحدهای مسکونی در آذربایجان‌غربی به ۱۴ هزار و ۷۵۳ واحد رسید

ایسنا/آذربایجان غربی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون ۱۴ هزار و ۷۵۳ واحد مسکونی در استان متقاضی نوسازی هستند و درخواست آنها سامانه ستاد ملی ثبت شده است.

رسول عطائی ۲۶ اردیبهشت ماه در جلسه بررسی طرح‌های مسکن که با حضور بنیاد مسکن و شهرداران استان برگزار شد، اظهار کرد: نوسازی مساکن در بافت های فرسوده شهری نیازمند یک عزم جدی و مشارکت همه جانبه شهرداران و مسوولان شهرستانی است که باید بر این امر اهتمام ورزید.

وی ادامه داد: ثبت پروانه های ساختمانی در سامانه ستاد ملی، اطلاع رسانی بسته‌های تشویقی در رسانه‌ها و ارائه تخفیفات پروانه‌های ساختمانی و خدمات نظام مهندسی از مسائل مورد تاکید در شهرستان‌ها است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به تخصیص قیر به شهرداری های استان نیز، گفت: در راستای آسفالت معابر خاکی محدوده‌های بازآفرینی شهری مصوب استان بیش از ۱۳ هزار و ۵۳۸ تن قیر رایگان طی چند سال اخیر به شهرداری‌های آذربایجان غربی واگذار شده است.

عطائی افزود: جذب قیر بیشتر نیازمند همکاری همه جانبه شهرداران سطح استان است تا رویکردهای بازآفرینی شهری با هدف توزیع عادلانه و توسعه استاندارد خدمات و سرانه‌های شهری اجرایی شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به اجرایی طرح‌های نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، گفت: یک هزار و ۶۸۰ پروژه طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تعیین شده و اجرای هر چه بهتر این طرح ها مشارکت همه جانبه مسوولان شهرستانی به خصوص شهرداران را می‌طلبد.

علیرضا مقدم افزود: این تعداد پروژه در هشت شهر قره ضیاالدین، شوط، تکاب، اشنویه، پلدشت، نقده،سیه چشمه و سردشت اجرا شده و در مراحجل مختلف ساخت و احداث هستند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار مسکن و ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « متقاضیان نوسازی واحدهای مسکونی در آذربایجان‌غربی به ۱۴ هزار و ۷۵۳ واحد رسید » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *