۱۰درصد به مساحت شهر اردبیل افزوده شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ۱۰درصد به مساحت شهر اردبیل افزوده شد

ایسنا/اردبیل استاندار اردبیل گفت:در اجرای شهرک شهید سلیمانی اردبیل به‌عنوان بزرگ‌ترین شهرک نهضت ملی مسکن کشور، ۶۴۰ هکتار معادل ۱۰درصد به مساحت شهر اردبیل افزوده شد.

سیدحامد عاملی ۳۱ خرداد در شورای مسکن استان بیان کرد: با توجه به اینکه مشکل چندانی در ارائه آورده مردمی و تسهیلات از سوی بانک‌های عامل در طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد، لازم است تا پیش از فصل زمستان نسبت به تکمیل دیوارچینی و تقسیم‌بندی داخلی اقدام شود.

وی با اشاره به اهمیت مشخص کردن مالکیت واحدها و نصب درب و پنجره در فصل کاری، افزود: با مشخص شدن مالکیت‌ها، افراد نسبت به واریز آورده خود اقدام می‌کنند و در فصل زمستان نیز نازک‌کاری‌های واحدها انجام می‌شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه اجرای واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در ریل مناسب پیش می‌رود، خواستار تکمیل دیوارچینی، نصب درب و پنجره و مشخص کردن مالکیت واحدها تا پیش از فصل زمستان شد.

افزایش مساحت شهر اردبیل با هدف تسهیل زندگی شهروندان ادامه خواهد یافت

عاملی اظهار کرد: اردبیل با توجه به تراکم بالای جمعیتی که ۹۵ نفر در هر هکتار است، نیازمند افزوده شدن فضای شهری بوده که حیطه‌های مختلف زندگی در شهر را تسهیل کند.

وی با بیان اینکه افزایش مساحت شهر اردبیل از ۶۴۰ تا ۱۰۰۰ هکتار در برنامه قرار دارد، گفت: استان اردبیل نسبت به وسعت و جمعیت دارای بیشترین اجاره‌نشین بوده و همین علت هم بر افزایش اجاره‌بهای مسکن تأثیرگذار است.

استاندار اردبیل با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته در زمینه اجرای زیرساخت‌های طرح نهضت ملی مسکن، بیان کرد: لازم است طراحی‌های مربوط برای هر یک از دستگاه‌های خدماتی انجام و اجرای زیرساخت‌ها نیز همگام با اجرای واحدها پیش رود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار مسکن و ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ۱۰درصد به مساحت شهر اردبیل افزوده شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *