آواربرداری ۳۳ واحد مسکونی در روستای محمدیه انجام شده است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: آواربرداری ۳۳ واحد مسکونی در روستای محمدیه انجام شده است

ایسنا/خراسان رضوی زمین‌لرزه ۵ ریشتری ۲۹ خردادماه و پس‌لرزه‌های آن موجب شد واحدهای مسکونی بسیاری در روستاهای بخش مرکزی کاشمر از جمله روستای محمدیه به طور کامل تخریب شوند.

مجتبی جهانی دهیار روستای محمدیه در گفت و گو با ایسنا گفت: تعداد منازل مسکونی که در زلزله اخیر تخریب شده‌اند بسیار بالا بوده به طوری که تاکنون ۳۰۰ تا ۴۰۰ واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده و به حدود ۲۰۰ واحد دیگر نیز خسارت وارد شده است.

وی افزود: تاکنون مسئولان شهرستان بازدیدهایی را از روستا داشته‌اند و خوشبختانه مشکل خاصی به لحاظ ماشین‌آلات برای آواربرداری نیست.

دهیار روستای محمدیه با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۰ چادر از هلال‌احمر برای اسکان اضطراری اهالی روستا تحویل گرفته شده است، خاطرنشان کرد: تا به امروز آواربرداری ۳۳ واحد مسکونی در روستای محمدیه انجام شده است.

آواربرداری ۳۳ واحد مسکونی در روستای محمدیه انجام شده است

وی با بیان اینکه هنوز آواربرداری ۳۵۰ تا ۳۷۰ واحد مسکونی دیگر انجام نشده است، اذعان کرد: گرچه خسارت‌های وارد به واحدهایی که زیر نظر بنیاد مسکن احداث شده کمتر بوده اما همان‌ها هم نیازمند مرمت هستند.

جهانی با اعلام اینکه در مجموع به ۶۰۰ واحد مسکونی در روستای محمدیه خسارت وارد شده است، گفت: براساس بازدیدهای صورت گرفته ۱۰۰ درصد واحدهای روستای محمدیه در زلزله اخیر خسارت دیده‌اند.

وی از مصدوم شدن ۷ نفر در زلزله ۵ ریشتری خبر داد و افزود: با توجه به اینکه حجم تخریب‌ها بسیار زیاد بوده از روز گذشته عملیات آواربرداری آغاز شده و از امروز نیز بنیاد مسکن اقدامات لازم را برای ساخت و ساز مجدد واحدهای مسکونی انجام داده است.

آواربرداری ۳۳ واحد مسکونی در روستای محمدیه انجام شده است

دهیار روستای محمدیه با بیان اینکه با همکاری بسیج، دهیاری و شورای روستا و خود اهالی پس از وقوع زمین‌لرزه تقسیم بندی‌های لازم صورت گرفت، بیان کرد: هر بخشی از کار به گروهی سپرده شد.

وی با اشاره به اینکه همان شب زمین‌لرزه ۴۰ تخته چادر از هلال‌احمر برای روستائیانی که خانه‌هایشان تخریب شده و امکان اقامت را ندارند گرفته شد، اظهار کرد: غذای تمامی این خانواده‌ها تأمین شده است.

جهانی با اعلام اینکه از روز بعد زمین‌لرزه رفع خطر مناطق مختلف در روستا آغاز شد، گفت: روستای محمدیه ۱۴۵۰ نفر جمعیت و ۴۶۰ خانوار دارد، البته اگر تعداد واحدهای تخریب شده بیشتر از آمار خانوار روستا است چون بسیاری نیز کشاورز هستند و برای فصول مختلفی که در روستا حضور دارند اقدام به احداث مکانی برای اقامتشان کرده‌اند.

وی در پایان با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستا غیر مقاوم و فرسوده هستند، گفت: امیدواریم هرچه زودتر تسهیلات مورد نیاز برای ساخت و ساز در اختیار روستائیان قرار گیرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار مسکن و ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « آواربرداری ۳۳ واحد مسکونی در روستای محمدیه انجام شده است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *