نام نویسی ۳۷ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن چابهار

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: نام نویسی ۳۷ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن چابهار

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس مسکن و شهرسازی چابهار گفت: طرح نهضت ملی مسکن از سال ۱۴۰۰ در زمینی به مساحت ۵۳۲ هکتار و در سه سایت آغاز شده است و تاکنون ۳۷ هزار و ۱۳ نفر در آن ثبت نام کرده‌اند.

محمد هوتی امروز در شورای مسکن شهرستان افزود: ۹ هزار و ۷۷۵ نفر در طرح نهضت ملی مسکن پذیرفته شده و در نهایت هشت هزار و ۵۳۱ نفر تایید نهایی شدند.

وی گفت: در این طرح هشت هزار و ۳۹۹ نفر افتتاح حساب کردند و ساخت واحدهای مسکونی تاکنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با اشاره به اینکه هفت هزار و ۷۳۲ نفر واریزوجه را انجام داده و تخصیص پروژه نیز ساخت هفت هزار و ۴۷۰ واحدمسکونی بوده است، بیان کرد: در برنامه چهارساله طرح نهضت ملی چابهار قرار است ۱۱ هزار و ۲۹۴ واحد مسکونی ساخته شود.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی این طرح ملی در سه سایت دریا، نخل و موج بسرعت در حال تکمیل شدن است و هم اکنون حدودا تعداد قریب به پنج هزار واحد در حال ساخت و ساز است.

رئیس مسکن و شهرسازی چابهار با اشاره به اینکه سایت نخل در محدوده ترمینال ۳۰۴ واحد با پیشرفت فیزیکی ۹۶ درصدی در حال انجام است که انتظار می‌رود دستگاه‌های خدمت رسان زیر بنایی با ورود به اجرای شبکه آب و فاضلاب، برق و گاز اقدام لازم را انجام تا زمینه افتتاح این واحدهای مسکونی به‌زودی فراهم شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار مسکن و ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « نام نویسی ۳۷ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن چابهار » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *