آب زرینه‌رود به سهند رسید/ شناسایی دهک‌های پایین سهند برای اعطای تسهیلات مجزای مسکن

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: آب زرینه‌رود به سهند رسید/ شناسایی دهک‌های پایین سهند برای اعطای تسهیلات مجزای مسکن

ایسنا/آذربایجان شرقی فرماندار شهرستان اسکو اظهار کرد: با صرف هزینه ۲۳۰ میلیارد تومانی، انتقال آب از خط انتقال زرینه رود به ایستگاه پمپاژ سهند محقق شده است، در حالی که طی سه سال اخیر یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های ما در راستای تامین آب شرب سهند بود و علی رغم افزایش مصرف آب، مشکلی در این رابطه به وجود نیامد و امروز شاهد انتقال آب از زرینه رود هستیم که خبر خوشی برای مردم خواهد بود. 

حسین فیروزی در جلسه شورای مسکن شهر جدید سهند با بیان این‌که دستگاه‌های خدمت‌رسان شهرستان عملکرد خوبی در رابطه با طرح نهضت ملی مسکن داشته‌اند، افزود: قدردان مدیریت جهادی شرکت عمران شهر جدید سهند نیز هستیم که با کیفیت‌ترین واحدها در این شهر احداث شده است.

وی طرح نهضت ملی مسکن را حرکتی متفاوت و خوب در دولت سیزدهم عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که پروژه‌های نهضت ملی مسکن با سرعت تداوم یابد.

وی احداث واحدهای نهضت ملی مسکن را گامی موثر در راستای کنترل تلاطم بازار مسکن و همچنین کاهش بار هزینه‌های مسکن از روی مردم عنوان کرد و گفت: در حوزه تامین فضاهای آموزشی نیز اقدامات خوبی در این شهر انجام شده و تا مهرماه شاهد افتتاح دو باب مدرسه در شهر جدید سهند خواهیم بود.

فرهاد سعیدی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت تزریق مبالغ حمایتی تخصیص یافته به متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در پروژه‌ها، خواستار تشکیل جلسه‌ای برای بررسی روند تقسیط و پرداخت تسهیلات توسط متقاضیان تحت پوشش نهادهای حمایتی شد.

وی با بیان این‌که با ابلاغ وزارت راه و شهرسازی در شهر جدید سهند علاوه بر تسهیلات مسکن، برای دهک‌های یک تا ۴ نیز تسهیلات حمایتی مجزایی درنظر گرفته شده تا بتوانیم در تامین مسکن اقشار کم‌درآمد کمک کنیم، افزود: در این رابطه برای دهک‌های یک تا دو معادل ۴۰۰ میلیون تومان و برای دهک‌های سه و چهار معادل ۳۰۰ میلیون تومان زمین به سازندگان مربوطه اعطا می‌شود تا در قالب تسهیلات با سود ۲ درصد برای حائزین شرایط تخصیص یابد.

محمد محمدی، شهردار شهر جدید سهند نیز در این جلسه بر ضرورت هماهنگی دستگاه‌های خدمات‌رسان و سازندگان با شهرداری سهند در رابطه با خاکبرداری‌ها و سایر اقدامات مرتبط با طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد.

در این جلسه ضمن بررسی روند تحقق مصوبات جلسات قبل، مقرر شد ضمن شناسایی دهک‌های پایین درآمدی، اداره بهزیستی و کمیته امداد پیگیری‌های لازم جهت تزریق مبالغ تخصیص داده شده برای حمایت از افراد حائز شرایط را به پروژه انجام داده و نواقص مرتبط با شبکه آب و فاضلاب، انتقال نیرو و… توسط دستگاه‌های خدمت‌رسان تکمیل شود.

همچنین در این جلسه مصوبه شورای مسکن استان مبنی بر این‌که شهرداری‌ها ملزم به صدور پروانه ساختمانی و اعلام پایان کار در پروژه‌های حمایتی مسکن استان به ویژه در شهر جدید سهند به صورت بلوکی هستند، مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید سهند، از دستگاه‌های خدمت رسان شهرستان اسکو و شهر جدید سهند به منظور همکاری در پروژه‌های نهضت ملی مسکن سهند با اهدای لوحی از سوی فرماندار شهرستان اسکو و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار مسکن و ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « آب زرینه‌رود به سهند رسید/ شناسایی دهک‌های پایین سهند برای اعطای تسهیلات مجزای مسکن » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *