پذیرش استقلال نظام مهندسی، گام بزرگی در صنعت ساخت است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: پذیرش استقلال نظام مهندسی، گام بزرگی در صنعت ساخت است

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی مشارکت موثر نظام مهندسی و پذیرش استقلال این سازمان را گام بزرگی در صنعت ساخت عنوان کرد و گفت: اصلاح نظام حکمرانی شهری نیازمند مشارکت کلیه ذی‌نفعان به ویژه نظام مهندسی است.

آیت الله آل‌هاشم، عصر چهارشنبه ۱۴تیرماه در بیست‌وششمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در تبریز، این همایش ها را فرصتی برای تذکر، یادآوری نسبت به کیفیت، طرح آخرین موضوعات و مباحث علمی قلمداد کرد و افزود: مجموعه سیاست و تصمیم گیری ها روند سرمایه گذاری، ساخت و بهره‌برداری از ساختمان های شهری را مدیریت می‌کند.

وی افزود: طبق قانون، مسئولیت شهری و مدیریت حکمرانی در حوزه‌ی مسکن با وزارت راه و شهرسازی می‌باشد که این نگاه یک سویه موجب ناتوانی  اعمال حاکمیت بر فعالان ساخت و ساز شده و در این راستا شاهد اوضاع نابسامان، ازبین رفتن امنیت روانی، وارد شدن خدشه به روح و جسم بازماندگان و ورشکستگی صنعت ساخت هستیم.

وی افزود: مشارکت جامعه مهندسی در نظام تصمیم گیری، تفکیک حاکمیت از تصدی‌گری، تراز علمی جامعه مهندسی در قالب نظام مهندسی و دفاتر سازمان یافته بازوی فنی هستند که به مدیریت شهری کمک می‌کنند، و همچنین حذف نظام مهندسی از فرآیند های اخذ مجوز و تلاش اعمال نفوذ با تضعیف توان آن موجب ضعف در نظارت و زیان در صنعت ساخت می‌شود.

آل‌هاشم به راهکار های افزایش مشارکت سازمان نظام مهندسی در زمینه های مختلف تاکید کرد و گفت: شفاف سازی، رفع تضاد منافع، صلاحیت سازندگان و تحلیل کنندگان، هدایت منابع به طرح های پایدار، ساماندهی بازار مسکن، ارتقای دانش خریداران، استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای کیفیت مصالح به پیشرفت در عرصه ساخت و ساز منجر می‌شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله آل‌هاشم به صورت مجازی در بیست‌وششمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در تبریز سخنرانی کرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « پذیرش استقلال نظام مهندسی، گام بزرگی در صنعت ساخت است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *