سهم ۴۲ درصدی مرزهای کرمانشاه از صادرات ایران به عراق

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: سهم ۴۲ درصدی مرزهای کرمانشاه از صادرات ایران به عراق

ایسنا/کرمانشاه سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه از کسب رتبه نخست  گمرکات این استان در صادرات زمینی کالا به عراق در سه ماهه امسال در بین گمرکات کشور خبر داد.

علی اصغر عباس زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: در سه ماهه امسال یک میلیارد و ۶۹۷ میلیون و ۷۴۲ هزارو ۵۰۳ دلار کالای صادراتی به وزن چهار میلیون و ۵۱۴ هزارو ۷۲۶ تن از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران به عراق صادر شده که گمرکات استان کرمانشاه با صادرات ۷۰۴ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۳۰۰ دلار به وزن یک میلیون و ۸۰۱ هزارو ۸۰ تن، بیشترین مقدار را چه از حیث وزن و چه از نظر ارزش به خود اختصاص داده است.

 عباس زاده افزود: در این مدت از مجموع صادرات زمینی کالا به عراق، گمرکات استان کرمانشاه توانست سهم ۴۲ درصدی به لحاظ ارزش و سهم ۴۰ درصدی وزنی را در بین گمرکات کشور از آن خود کند.

عباس زاده اظهار کرد: در بین گمرکات استان کرمانشاه، گمرک پرویزخان با صادرات ۲۵۸ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۳۶۷ دلار کالا بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و گمرک خسروی با صادرات ۱۸۲ میلیون و ۳۳۹ هزارو ۶۸۱ دلار کالا در جایگاه بعدی قرار دارد.

وی سهم صادرات گمرک سومار را نیز از صادرات کالا به عراق ۱۶۹ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۲۴ دلار عنوان کرد.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه گفت: سهم صادرات گمرکات شیخ صله و شوشمی به کشور عراق نیز در سه ماهه امسال به ترتیب ۸۱ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۶۷۶ دلار  و ۱۳ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۵۵۲ دلار بوده است.

عباس زاده، عمده کالاهای صادراتی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات،کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و…. عنوان کرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « سهم ۴۲ درصدی مرزهای کرمانشاه از صادرات ایران به عراق » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *