راه اندازی شهر سیلیکون در منطقه پیام

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: راه اندازی شهر سیلیکون در منطقه پیام

ایسنا/البرز مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از راه اندازی شهر سیلیکون و استقرار شرکت‌های بیشتری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این منطقه خبر داد.

به گزارش ایسنا، اکبر قنبرپور با بیان اینکه راه اندازی شهر سیلیکون از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است، افزود: ایجاد شهر سیلیکون در منطقه ویژه اقتصادی پیام این امکان را فراهم می کند که صنایع و شرکت‌های فعال در حوزه ساخت تجهیزات سیلیکون بتوانند در قالب یک مجتمع با یکدیگر رقابت و فعالیت کنند.

وی اضافه کرد: به همین منظور، یک ناحیه تخصصی با وسعت ۲۰ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در نظر گرفته شده است.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود به استقرار شرکت های فعال در حوزه کسب و کار خدمات مدیریتی، سرمایه گذاری و تامین مالی و بیمه‌ای در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اشاره کرد و گفت: برای راه اندازی مرکز خدمات کسب و کار در پیام، ساختمانی در نظر گرفته شده که فعالان در این حوزه‌ها می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در ادامه به احداث پارک فناوری هوایی در این فرودگاه اشاره و بیان کرد: طبق توافقی که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال شکل گیری است، زمینی را برای احداث پارک فناوری حوزه هوایی در نظر گرفته ایم.

قنبرپور افزود: فعالان این حوزه هوانوردی، قطعه سازان و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات در این حوزه با راه اندازی پارک فناوری هوایی می‌توانند در این پارک مستقر شوند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « راه اندازی شهر سیلیکون در منطقه پیام » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *