تخفیف عوارض تجمیع در بافت فرسوده تغییر کرد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: تخفیف عوارض تجمیع در بافت فرسوده تغییر کرد

اعضای شورای شهر تهران اصلاحیه طرحی را به تصویب رساندند که بر اساس آن تخفیف صدور پروانه ساختمانی تغییر کرد.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در جریان بررسی طرح اصلاح بند «الف ماده ۶ » مصوبه عوارض ساختمانی، ارزش افزوده ناشی از اجرای طرح‌های توسعه شهری و بهای خدمات حوزه شهرسازی شهرداری تهران و ارزش معاملاتی موضوع تبصره ۱۱ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری را در دستور کار قرار دادند و مهدی چمران بیان کرد: در مصوبه امسال شورای شهر آمده است که اگر تجمیع خانه‌ها به ۲۰۰ متر برسد و شامل ۱۰۰ درصد تخفیف شوند، از آنجایی که ما می‌خواهیم ریزدانگی را از بین ببریم و افراد به تجمیع تشویق شوند قرار بر این شد که عدد بیشتری را در نظر بگیریم.

وی با بیان اینکه این تصمیم امروز ما اثرگذار بر نوسازی بافت فرسوده خواهد بود، گفت: در دیدار بعدی‌مان با مسئولان قوه قضائیه می‌خواهیم که شروطی بگذارند که تجمیع سریعتر انجام شوند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه تقاضای ما این است که در راستای از بین بردن ریزدانگی متراژ تجمیع‌ها از این کمتر نشود، اظهار کرد: ما می‌خواهیم شرایطی را فراهم کنیم که به نفع مردم باشد.

در ادامه حبیب کاشانی پیشنهاد داد که مبنا برای تخفیف ۱۰۰ درصدی برای تجمیع ۱۲۰ متر و تخفیف ۸۰ درصدی برای ۱۰۰ متر باشد.

به گزارش ایسنا، با پیشنهاد حبیب کاشانی نهایتا اعضای شورای شهر تهران با رأی حداکثری خود اصلاح طرح اصلاح بند الف ماده ۶ مصوبه عوارض ساختمانی، ارزش افزوده ناشی از اجرای طرح‌های توسعه شهری و بهای خدمات حوزه شهرسازی شهرداری تهران و ارزش معاملاتی موضوع تبصره ۱۱ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری را تصویب کردند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « تخفیف عوارض تجمیع در بافت فرسوده تغییر کرد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *