سرمایه‌گذاری ۴۴ میلیارد ریالی مخابرات در مرز باشماق مریوان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: سرمایه‌گذاری ۴۴ میلیارد ریالی مخابرات در مرز باشماق مریوان

ایسنا/کردستان مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: به منظور ارتقای زیرساخت‌های مخابراتی و کیفیت ارائه خدمات باکیفیت به مردم و زائرین اربعین، بیش از ۴۴ میلیارد ریال در مرز باشماق مریوان سرمایه‌گذاری شده است.

آزاد حکمت در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اقدامات قابل‌توجهی در راستای تقویت و ارتقای زیرساخت‌ها و سطح کیفی خدمات مخابراتی قابل ارائه به مشتریان به ویژه زائران اربعین که از گیت مرز باشماق مریوان تردد خواهند کرد، انجام شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان افزود: حذف کانکس و ایجاد ساختمان جدید برای مرکز مخابرات باشماق با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریال انجام شد.

وی تصریح کرد: در حوزه شبکه و سیستم‌های مخابراتی تجهیزات لازم با سرمایه‌گذاری پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نصب و راه‌اندازی شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان عنوان کرد: در حوزه سیستم‌های انتقال نیز با تامین تجهیزات فنی و سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال، تعویض سوییچ و تقویت لینک‌های ارتباطی محقق شده است.

حکمت به پروژه‌های اجرایی حوزه شبکه فیبر و دسترسی با هزینه یک میلیارد و ۱۶۳میلیون ریال در مرز باشماق مریوان هم اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های مخابراتی موجود در این مرکز با هدف ارتقا و بهبود سطح کیفی خدمات مخابراتی بر روی شبکه فیبرنوری برگردان شده است.

وی همچنین اهمیت شبکه دیتا در برقراری ارتباطی پایدار از طریق voice و data و بهره‌مندی مشتریان از درگاه‌های آنلاین و فضای مجازی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در راستای ارتقا و تقویت زیرساخت‌های این بخش هم سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است. همچنین در حوزه تغذیه و نیرو برای تامین تجهیزات و امکانات فنی ۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان تصریح کرد: علاوه براینکه مرز باشماق در بخش ترانریت و تجاری یک درگاه اقتصادی با ظرفیت‌های بالا تلقی می‌شود، طی دو سال اخیر نیز یکی از گیت‌های رسمی برای تردد زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده که مخابرات منطقه در راستای تقویت و توسعه زیرساخت‌ها و ارتقا سطح کیفی خدمات مخابراتی قابل ارائه به مشتریان همواره گام‌های بلندی برداشته است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « سرمایه‌گذاری ۴۴ میلیارد ریالی مخابرات در مرز باشماق مریوان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *