پیشنهاد تبدیل ساختمان دخانیات گرگان به باغ موزه مفاخر و مشاهیر

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: پیشنهاد تبدیل ساختمان دخانیات گرگان به باغ موزه مفاخر و مشاهیر

ایسنا/گلستان نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی مفاخر و مشاهیر را مهمترین پشتوانه فرهنگی کشور دانست و پیشنهاد کرد که ساختمان اداره دخانیات در گرگان به موزه مفاخر و مشاهیر تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، جلسه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان گلستان شامگاه شنبه ۱۴مرداد با حضور “محمود شالویی” رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران، “علی محمد زنگانه” استاندار گلستان، “غلامرضا منتظری” نماینده مردم گرگان و آق قلا، “امانقلیچ شادمهر” نماینده مردم گنبدکاووس و اعضای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گلستان در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار شد.

غلامرضا منتظری در این جلسه با اشاره به اینکه مهمترین پشتوانه و تکیه گاه فرهنگی ما مفاخر و مشاهیر هستند، گفت: بسیاری از کشورها تلاش می‌کنند مفاخر و مشاهیر برای خود ساخته و به آن متکی شوند و بسیار جای دریغ و افسوس است که ما از این پشتوانه قوی که حاصل تلاش پیشینیان و نیاکان ما است غافل شویم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نباید در اوج ثروت احساس فقر داشته باشیم، افزود: برای آنکه احساس فقر نداشته باشیم باید مفاخر و ثروت‌های معنوی خود را به درستی معرفی کنیم، در غیر این صورت نسل جوان ما با وجود سرمایه‌های عظیم قادر نخواهد بود با نسل پیشین خود پیوند برقرار کند.

وی ادامه داد: امسال حداقل برای سه تن از چهره‌های نام آشنا در حوزه مفاخر و مشاهیر خاندان جرجانی همایش بین‌المللی داشته باشیم و در حاشیه این همایش نمایشگاهی از آثار و نسخ خطی مرتبط با مشاهیر جرجان را در یک نگاه در معرض دید همگان قرار دهیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد اینکه با حمایت استاندار گلستان هر ماه یک نشست با معرفی مفاخر استان برگزار شود، گفت: این همایش باید در سطح همه شهرهای استان گلستان برگزار شده و معطوف به مرکز گلستان نباشد تا این فرصت برای همه مردم استان فراهم شود که با مفاخر استان آشنا شوند.

وی با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز گلستان همایش‌ها را پوشش داده تا موجی در استان شکل بگیرد، گفت: محل فعلی ساختمان دخانیات گرگان به باغ موزه مفاخر و مشاهیر استان بدل شود زیرا در سکوت خود بوستانی از علم و معرفت دارد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دیدن نسخ خطی امروزه برای ما تبدیل به رویا شده که اگر باغ موزه مفاخر و مشاهیر در استان داشته باشیم علاوه بر اینکه به حوزه گردشگری استان کمک خواهد شد، می‌توانیم به وظیفه کوچک خود در قبال مفاخر و مشاهیر عمل کنیم.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « پیشنهاد تبدیل ساختمان دخانیات گرگان به باغ موزه مفاخر و مشاهیر » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *