افتتاح پروژه های خاک خورده بعد از ۱۲ سال/ اعتبارات بی نظیر تملک دارایی برای مراوه تپه

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: افتتاح پروژه های خاک خورده بعد از ۱۲ سال/ اعتبارات بی نظیر تملک دارایی برای مراوه تپه

ایسنا/گلستان فرماندار شهرستان مراوه تپه با اشاره به اینکه دولت میراث داره هزاران پروژه نیمه کاره و رها شده است، گفت: دهها پروژه خاک خورده در مراوه تپه را با همدلی مردم و دولت به بهره برداری رسانده ایم.

لقمان قربانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه انتظار ما این است که رسانه ها به ویژه خبرگزاری ایسنا کمک کند تا ما بتوانیم شهرستان محروم مراوه تپه در انتهای مسیر استان گلستان را به صدر اخبار بیاوریم، اظهار کرد: باید به ما کمک کنید تا با رسانه شما مراوه تپه را به کانون توجه مدیران در سطح استانی و ملی تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه ۲۰ خانه بهداشت شهرستان مراوه تپه از سال ۱۳۹۳ که با شعار نهضت ساخت خانه بهداشت کلنگ خورده بود رها شده و خاک می خورد، افزود: با حمایت استاندار گلستان و همت دانشگاه علوم پزشکی و کمک خوب و تاریخی خیرین در همین مدت کوتاه یک سال و نیم اخیر یا به بهره برداری رسانده و یا تا پایان سال به بهره برداری می رسانیم تا جشن پایان ساخت را برگزار خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان مراوه تپه با تأکید بر اینکه پروژه خاک خورده ساختمان فنی و حرفه ای را بعد از ۱۲ سال بلاتکلیفی فاز اول آن را در هفته دولت افتتاح می کنیم، خاطرنشان کرد: عملیلت مجدد اجرایی این پروژه در همین دولت و سال گذشته دوباره کلید خورده بود. 

قربانی در حوزه گازرسانی به روستاها از انتقال این نعمت به نقاط صفر مرزی با رمز یا حسین در همین روزهای اخیر خبر داد و گفت: در دهه فجر امسال پایان گازرسانی را در روستاهای این شهرستان اعلام خواهیم کرد. 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵ روستای مراوه تپه فاقد جاده مناسب آسفالته است، تصریح کرد: در هفته دولت عملیات اجرایی آسفالت آنها را شروع می کنیم که تا آخر سال بعد تمام جاده های روستایی ما از جاده های مناسب برخوردار باشند.

فرماندار شهرستان مراوه تپه با اشاره به اینکه ۱۷ مدرسه نیمه کاره در شهرستان داریم که در هفته دولت امسال ۵ مدرسه افتتاح و به بهره برداری می رسد، اضافه کرد: تمامی این پروژه ها حداقل سه تا چهار سال رها شده بود و در دولت جدید عملیات ساخت آنها مجددا شروع شده بود.

قربانی با بیان اینکه سد چایلی بعد از ۲۰ سال رها شدن با درخواستی که از استاندار داشتیم وارد مدار اجرا شد، اضافه کرد: هم برای موضوع انتقال روستاها، تملک زمین ها و  هم ساخت کاسه سد بالغ بر ۱۰۰ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با تقدیر از نگاه ارزشمند استاندار گلستان در حمایت از مناطق محروم به ویژه مراوه تپه از افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات تملک دارایی در این شهرستان خبر داد و گفت: این اعتبارات امسال به ۱۵۱ میلیارد رسیده است که فقط ۳۸ میلیارد آن برای رفع تنش آبی در نظر گرفته شده است. 

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « افتتاح پروژه های خاک خورده بعد از ۱۲ سال/ اعتبارات بی نظیر تملک دارایی برای مراوه تپه » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *