با نصب مخازن خانگی، مشکل آب را حل کنید

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: با نصب مخازن خانگی، مشکل آب را حل کنید

ایسنا/البرز مدیرعامل شرکت آبفای البرز گفت: برای جریان داشتن و توزیع آب با فشار متعادل در طبقات بالای ساختمان‌های مسکونی در شهرستان کرج و دیگر شهرستان‌های استان البرز، نصب مخزن ذخیره متناسب با تعداد واحدهای مسکونی هر ساختمان ضروری است.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا نامداری گفت: به دنبال افزایش دمای هوا در ماه‌های گرم سال و به تبع آن افزایش مصرف، طبقات بالای ساختمان‌های مسکونی با احتمال افت فشار مواجه می شوند. بنابراین ضروری است ساکنان هر ساختمان با نصب مخزن ذخیره به ازای هر خانوار ۲۵۰ لیتر و نصب پمپ بعد از این مخزن، فشار مناسب برای توزیع آب در طبقات فوقانی را ایجاد نمایند. بدیهی است آبفای البرز موظف به تامین آب با فشار متعارف بوده و افزایش فشار آب خارج از استاندارد تعریف شده، موجب خسارت و ترکیدگی لوله‌های ساختمان خواهد شد.

وی افزود: برخی از شهروندان در اقدامی غیرمجاز و غیر فنی بدون نصب مخزن، اقدام به نصب مستقیم پمپ روی شبکه آب می کنند که این امر علاوه بر اینکه موجب اختلال در شبکه توزیع آب شده و آبرسانی به سایر شهروندان را با مشکل روبرو می‌سازد، به خاطر نداشتن حجم آب ذخیره شده در زمان قطع آب شبکه، موجب سوختن مکرر پمپ بر اثر نوسانات شبکه و… می‌شود، بنابراین در صورت مشاهده و گزارش این موضوع، آبفای البرز اقدام قانونی را برای جمع آوری اینگونه پمپ‌ها به عمل خواهد آورد.

نامداری ادامه داد: تعدادی از شهروندان هم بعد از تخریب ساختمان قدیمی و افزایش تعداد واحدهای مسکونی جدید، همچنان از کنتور قدیمی با قطر یک دوم استفاده می کنند که لازم است به آبفای هر منطقه مراجعه کرده و قطر متناسب را افزایش دهند تا با افت فشار آب به خصوص در طبقات بالای ساختمان مواجه نشوند.

مدیرعامل آبفای البرز در پایان از کلیه هم استانی ها خواست با دقت در مصارف خود به ویژه در هنگام استحمام (کوتاه کردن زمان استحمام)، استفاده درست از کولرهای آبی (استفاده از دور کند، تنظیم شناور آنها، استفاده از سایبان و…) و پرهیز از غرقابی کردن درختان و… به گذر بدون تنش آبی از تابستان گرم کمک نمایند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « با نصب مخازن خانگی، مشکل آب را حل کنید » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *