مجلس شورای اسلامی در چهار دهه گذشته به وظایف خود عمل کرده است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: مجلس شورای اسلامی در چهار دهه گذشته به وظایف خود عمل کرده است

معاون منابع انسانی قوه قضاییه گفت: به برکت انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی به نحو شایسته و انقلابی برپا شده و در چهار دهه گذشته به وظایف خود عمل کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، مراسم گرامیداشت روز مدافعان حرم و آزادگان دستگاه قضایی با حضور معاون اول قوه قضاییه، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه و جمعی از آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدای مدافع حرم در محل سالن شهدای هفتم تیر ساختمان مرکزی قوه قضاییه (ساختمان شهدای قوه قضاییه) برگزار شد.

حجت الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه در مراسم تکریم و تجلیل از خانواده معزز شهدا، مدافعان حرم و آزادگان شاغل و بازنشسته قوه قضاییه، با گرامیداشت سالروز مقاومت اسلامی و یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، امنیت و به ویژه شهدای اخیر در حمله به شاهچراغ، گفت: معاونت منابع انسانی قوه قضاییه برای ترویج و تبیین ارزش‌های الهی و انقلابی تلاش می‌کند و وقت زیادی صرف می‌کند که نهایت سپاس را از آن‌ها دارم.

مصدق با بیان اینکه در نظام اسلامی هر چه داریم از خون شهدا داریم و مدیون ایثارگری آن‌ها هستیم، اظهار کرد: در قوه قضاییه هر اقدامی که در جهت ارتقا جایگاه ایثارگران، رزمندگان، جانبازان و فرزندان و همسران آن‌ها بتوانیم حتماً انجام خواهیم داد.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه پذیرای پیشنهادات دوستان برای ارتقا جایگاه رزمندگان و ایثارگران هستیم، اعلام کرد: محدودیتی برای پذیرش پیشنهادات و اجرای آن نخواهیم داشت، معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در این خصوص در تلاش است و همواره جلساتی را به این منظور برگزار می‌کند.

محمد باقر الفت معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه نیز در ویژه برنامه گرامیداشت سالگرد ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، اظهار کرد: این عزیزان پیام رسان انقلاب اسلامی و تاثیر گذار بر ملت ستمدیده عراق بوده و رسالت خود را در احیاگری فرهنگ در کشور عراق به پایان رسانده و از مردم عراق مردمانی انقلابی، کفر ستیز و ظلم ستیز ساختند.

وی افزود: نعمت وجود آنان سبب شد که در سال‌های بعد شاهد شکست حزب بعث، فرار ایادی آن و معدوم شدن صدام ستمگر و امروز هم شاهد حاکمیت عناصر انقلابی، شیعیان و مسلمین واقعی در کشور عراق هستیم و امیدواریم اثر وجودی این عزیزان موجب برپایی حکومت اسلامی در کشور همسایه عراق باشد.

الفت بیان کرد: این روزها مصادف است با پیروزی انصار حزب الله در جبهه ستیز با رژیم صهیونیستی و شکست جنود شیطان در جنگ ۳۳روزه که رزمندگان آن، الگوی خود را سپاهیان و لشکریان الهی در ایران شناخته و اعلام کرده‌اند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی علی رغم افتخار و تظاهر به قدرت خود در منطقه اسلامی به جد در جنگ‌های اخیر شکست خورده و مغلوب شده و شکست آن شکست هیمنه جبهه کفر است و برای شیعیان این افتخار است که در طول تاریخ مدافع حریم منطقه اسلامی بوده و هستند و دست ایادی که به سمت نوامیس و مرزهای ما دراز شده قطع کرده و دست عبرتی برای آن‌ها در صفحات تاریخ نگاشته و این خط را بصورت مستمر نگه می‌دارند.

الفت تصریح کرد: بدون تردید وقتی صحبت از مدافعان حرم می‌شود چهره زیبای فرمانده دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی است در ذهن و نظرها نقش می‌بندد که برای همه تولید انگیزه و ارتقاء روحیه در امر مبارزه و وظیفه می‌کرد، امیدواریم این عزیز بزرگوار سرلوحه ما برای خدمت به میهن اسلامی باشد.

وی هدف از برگزاری این جلسات را تکریم جامعه ایثارگران قوه قضاییه دانست و گفت: تلاش ما این است که خط سرخ شهادت را سبز و زنده نگه داریم و مروج واقعی فرهنگ ایثار در سازمان خود باشیم.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه قوه قضاییه شاهد حضور تعداد قابل توجهی از ایثارگران و خانواده آن‌ها است و از حضور پر معنی آن جهت ارایه خدمات بهتر قضایی همواره استفاده می‌شود، توصیه کرد: معتقدم همانگونه که با عکس شهدا مکان‌ها را مزین می‌کنیم عکس‌های ایثارگران را نیز می‌توانیم به همراه شرح حال آن‌ها در برخی از مکان‌ها و محوطه‌ها داشته باشیم. همچنین جانبازان بالای پنجاه درصد را نیز به عنوان الگوهای شایسته معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های مناسبی در قوه قضاییه وجود دارد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه تک تک عزیزان و امری لازم و واجب است و تلاش می‌کنیم منابع خود را در این مسیر مصرف کنیم چرا که رییس محترم قوه قضاییه و همچنین معاون اول محترم ایشان نیز همواره به این مهم تاکید دارند.

الفت با اشاره به چند نکته در موضوعات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین اقدام فرهنگی و مذهبی مهمی است که شرکت در آن منجر به بازسازی اعتقادی و روحی خواهد شد.

وی شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سال را از جمله تکالیف انقلابی و حمایت از نهاد انقلابی مجلس دانست.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه گفت: دشمن تلاش می‌کند که حضور شهروندان کم رنگ شود و این نهاد مقدس که محصول صدها سال مبارزه در حکومت طاغوتی، استبدادی شاهنشاهی بوده است را بی اثر کند، اما به برکت انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی به نحو شایسته و انقلابی برپا شده و در چهار دهه گذشته به وظایف خود عمل کرده است.

وی تصریح کرد: دشمن در حال طراحی و برنامه ریزی در سالگرد اغتشاشات است. کار دشمن دشمنی است، اما باید در میدان مبارزه در شهرها، مساجد، تکایا حضور داشت و از هر عملی که اسباب ضعف نظام را فراهم می‌کند، ممانعت کرد.

در ادامه این ویژه برنامه، جمعی از نمایندگان ایثارگران، آزادگان میهن اسلامی و مدافعان حرم به ذکر نقطه نظرات خود پرداختند و در پایان از خانواده شهید والامقام مرتضی مسیب زاده تقدیر و تجلیل شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « مجلس شورای اسلامی در چهار دهه گذشته به وظایف خود عمل کرده است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *