اعتبارات دانشگاه شیراز پاسخگوی نیازها نیست

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: اعتبارات دانشگاه شیراز پاسخگوی نیازها نیست

ایسنا/فارس معاون اداری مالی دانشگاه شیراز با بیان اینکه اعتبارات این مرکز آموزش‌عالی، نسبت به سال گذشته رشد داشته است، گفت: با توجه به وضعیت ویژه دانشگاه شیراز، اعتبارات سالانه، پاسخگوی نیازها و ضرورت‌ها نیست.

دکتر پرویز رستم‌زاده یکشنبه ۲۹ مرداد در یک کنفرانس خبری گفت: بودجه جاری دانشگاه شیراز حدود ۸۳۸ میلیارد تومان و بودجه عمرانی ۷۵ میلیارد تومان تعیین شده که در بخش جاری نسبت به بودجه حدود ۵۵۰ میلیارد تومانی سال گذشته رشدی بالغ بر ۵۷ درصد داشته است.

رستم‌زاده خاطرنشان کرد: دانشگاه شیراز دارای بیشترین پراکندگی در دانشکده‌ها و ساختمان‌های آموزشی، اداری و خوابگاهی بوده و بخش قابل توجهی از اعتبارات جاری، صرف حمل و نقل دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی و حقوق پرسنل می‌شود.

او همچین گفت: سال گذشته بودجه عمرانی دانشگاه شیراز ۷۵ میلیارد تعیین شد که با پیگیری‌های مستمر این اعتبارات به ۱۶۶ میلیارد تومان افزایش یافت و بالغ بر ۱۳۸ میلیارد تومان آن تخصیص داده شد؛ این افزایش اعتبار منجر به اجرای عملیات بهسازی و نوسازی خوابگاه‌های دانشجویی و ساختمان‌های این دانشگاه شد.

رستم‌زاده ضمن ابراز امیدواری نسبت به افزایش اعتبارات عمرانی پیش‌بینی شده برای امسال، گفت: از ۷۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب عمرانی، تاکنون ۳۸ میلیارد تومان تخصیص داشته‌ایم.

معاون اداری مالی دانشگاه شیراز، با یادآوری اینکه بودجه این دانشگاه از محل درآمدهای اختصاصی، سال گذشته ۹۰ میلیارد بود که ۱۳۰ میلیارد تومان محقق شد، گفت: امسال ۱۸۷ میلیارد تومان درآمد اختصاصی پیش‌بینی شده که تا ۲۸ مرداد بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان محقق شده است.

رستم‌زاده با یادآوری اینکه موزه نارنجستان قوام، بعد از رخدادهای مرداد، روز گذشته بازگشایی شد، گفت: سال گذشته شاهد ثبت حدود ۳۱۰ هزار بازدید از این باغ موزه بودیم، این عدد طی ۵ ماهه امسال بیش از ۲۱۴ هزار مورد بوده است.

معاون دانشگاه شیراز گفت: سال گذشته تعداد بازدیدهای باغ ارم بیش از ۱۳۰ هزار نفر بود حال آنکه طی ۵ ماهه امسال بالغ بر ۸۷۰ هزار نفر از این مکان بازدید کرده‌اند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی عمران و ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « اعتبارات دانشگاه شیراز پاسخگوی نیازها نیست » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *