افتتاح مجتمع تجاری شهر دمق در هفته دولت

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: افتتاح مجتمع تجاری شهر دمق در هفته دولت

ایسنا/همدان شهردار دمق از افتتاح مجتمع تجاری این شهر در هفته دولت خبر داد.

حمید لطیفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پروژه مجتمع تجاری شهر دمق یکی از پروژه‌های عمرانی نیمه کاره این شهر بوده که عملیات اجرایی آن در سال ۹۲ آغاز شده و به صورت نیمه‌کاره باقی مانده بود.

وی افزود: طی شش ماه گذشته از بدو ورود خود به شهر دمق این پروژه با صرف بیش از دو میلیارد تومان برای تکمیل جزو اولویت‌ها قرار داده شد و خوشبختانه پس از ۱۰ سال طرح فوق در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید. این مجتمع در دو طبقه با زیربنای ۶۹۰ مترمربع و هر طبقه دارای ۱۶ غرفه و مغازه است.

شهردار دمق با اشاره به مجتمع پزشکان شهر دمق نیز تصریح کرد: با بهره برداری از مجتمع تجاری شهر، پروژه ساختمان پزشکان دمق جزو اولویت‌های بعدی این شهرداری به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی ساختمان پزشکان شهر دمق در سال ۹۳ آغاز شده و به صورت نیمه کاره در دو طبقه در مرحله اسکلت باقی مانده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سقف شیروانی ساختمان پزشکان را به اتمام رسانده‌ایم و تلاش داریم این پروژه باقی مانده از ۹ سال پیش نیز در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

شهردار دمق خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری و افتتاح ساختمان پزشکان و جذب پزشک برای شهر به طور قطع این امر از نقش مؤثری در توسعه و رونق شهر دمق برخوردار خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه پیگیر احداث شهرک‌صنفی برای شهر دمق هستیم، گفت: پیگیری برای ایجاد و احداث شهرک صنفی برای شهر دمق از طریق کمیسیون‌ماده پنج در برنامه است ضمن اینکه مذاکرات آن با دفتر فنی استانداری انجام گرفته و نظر آنها هم در این ارتباط مثبت است.

لطیفی با بیان اینکه ایجاد شهرک صنفی برای شهر دمق از نقش مؤثری در اشتغال و رشد این شهر برخوردار خواهد بود، اظهارکرد: کارخانه بتن شهر دمق را نیز پیگیریم که در اسرع وقت به سرانجام برسد چرا که به سرانجام رسیدن این کارخانه نیز برای ایجاد درآمد پایدار شهرداری مؤثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه متأسفانه ساخت و ساز در شهر دمق در رکود به سر می برد، افزود: از ابتدای سال تاکنون تنها دو مورد پروانه ساختمانی توسط شهرداری شهر صادر شده است که این رکود در کاهش منابع درآمدی شهرداری تأثیر دارد.

لطیفی با اشاره به اینکه شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است و منابع درآمدی پایدار باید برای خود ایجاد کند، تصریح کرد: یکی از برنامه های مهم دیگر شهرداری دمق این است که مسکن مهر و شهرک فرهنگیان این شهر را به سمت توسعه و ساخت و ساز پیش ببرد.

وی افزود: شهرداری تلاش دارد به متقاضیانی که قبلاً برای مسکن‌مهر ثبت‌نام کرده بودند و شهرداری مبالغی را بابت خودیاری از آنها دریافت کرده بود، واحدهای مسکن مهر را به این افراد تحویل دهد که این اقدام هم‌اکنون در دست اجراست.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « افتتاح مجتمع تجاری شهر دمق در هفته دولت » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *