فعالیت های فرهنگی اجتماعی ذیل مساجد تعریف شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: فعالیت های فرهنگی اجتماعی ذیل مساجد تعریف شود

ایسنا/گیلان مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد گیلان، کانون های مساجد را دستیار فرهنگی ائمه جماعت دانست و بیان کرد: مسجد خیلی اهمیت دارد و فقط یک ساختمان فرهنگی نیست، بلکه مسجد باید محور باشد و همه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ذیل مساجد تعریف شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین رضا حاجتی با بیان اینکه مسجد باید در جامعه تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: مسجد ماهیت فرهنگی دارد و باید محور همه برنامه های فرهنگی باشد.

وی رویکرد فعالیت های مسجد را ترویج فرهنگ اسلامی دانست و افزود: یکی از ماموریت های مجموعه های مسجد محور همچون کانون های فرهنگی و هنری و هیئت های امنا و پایگاه های مقاومت بسیج و ائمه جماعت و… استفاده از این بستر برای ترویج فرهنگ و سبک زندگی اسلامی است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان ورود مسجد به حوزه های فرهنگی را محله محور دانست و تصریح کرد: برنامه های کانون های مساجد در قالب برگزاری نمایشگاه و کارگاه و کلاس و دوره و نشست و مشاوره و… دنبال می شود.

حجت الاسلام حاجتی با بیان اینکه مسجد در سلول های کوچک جامعه اثر می گذارد، گفت: ماهیت کانون های مساجد استفاده از ابزار هنر است؛ در واقع کانون های مساجد با استفاده از ابزار هنر به فرهنگ سازی و گفتمان سازی کمک می کنند.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه زیست بوم بچه های مسجد، یادآور شد: ۵۸ فعالیت فرهنگی و هنری مسجدمحور در این سامانه تعریف شده و بچه های مسجدی فعالیت های فرهنگی و قرآنی و فناوری و نوآوری خود را در این سامانه ثبت می کنند.

مدیر کانون های مساجد گیلان با تاکید بر لزوم شکل گیری کانون های با نشاط در مساجد برای جذب جوانان و نوجوانان، عنوان کرد: مسجد در حکومت اسلامی حکمران است و انقلاب اسلامی ما نیز در بستر مسجد رقم خورد و به پیروزی رسید لذا در تقابل تمدن اسلامی و تمدن غربی، باید سنگر مسجد را حفظ کنیم تا آسیب نبینیم.

وی خواستار احیای کارکردهای فرهنگی و اجتماعی مساجد شد و بیان کرد: اگر جوانان و نوجوانان مسائل و مشکلات خودشان را در بستر مسجد حل کنند، با جریان مسجد همراه می شوند.

حجت الاسلام حاجتی ویژگی مسجد را در مردمی بودن دانست و خاطرنشان کرد: در گیلان ۹۶۷ کانون مساجد ثبت شده داریم؛ البته ملاک راه اندازی کانون در مساجد، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است که ذیل امامت جماعت تعریف می شود.

وی کانون های مساجد را دستیار فرهنگی ائمه جماعت دانست و بیان کرد: مسجد خیلی اهمیت دارد و فقط یک ساختمان فرهنگی نیست، بلکه مسجد باید محور باشد و همه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ذیل مساجد تعریف شود تا فرهنگ اسلامی را حفظ و تقویت کنیم.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « فعالیت های فرهنگی اجتماعی ذیل مساجد تعریف شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *