رگبار باران و وزش باد شدید موقتی از عصر امروز تا یکشنبه در تهران

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: رگبار باران و وزش باد شدید موقتی از عصر امروز تا یکشنبه در تهران

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد از رگبار باران و وزش باد شدید موقتی در نیمه شمالی، ارتفاعات شمال شرقی و مناطق جنوبی و غربی استان تهران از عصر امروز پنجشنبه دوم شهریور تا یکشنبه پنجم شهریور خبر داد.

به گزارش ایسنا، بنا بر هشدار سطح زرد صادر شده از سوی اداره کل هواشناسی استان تهران، از عصر امروز پنجشنبه دوم شهریور تا یکشنبه، پنجم شهریورماه، برای استان تهران رشد ابرهای همرفتی، فعالیت سامانه بارشی و افزایش گرادیان پیش‌بینی می‌شود.

برای نیمه شمالی استان تهران، به ویژه ارتفاعات شمالی و شمال شرقی و مناطق جنوبی و غربی استان تهران  رگبار باران رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در نیمه شمالی به ویژه ارتفاعات شمال و شمال شرق استان یعنی فیروزکوه، وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید به ویژه در مناطق جنوبی و غربی استان و در نقاط مستعد با خیزش گرد و خاک به خصوص در ساعات عصر و شب پیش‌بینی شده است.

در همین راستا احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان آب‌ها، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه هاف وزش باد شدید موقتی، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی، احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال اختلال در رفت و آمدهای شهری و ناوگان حمل و نقل در نیمه شمالی به ویژه ارتفاعات شمال و شمال شرق، وزش باد نسبتا شدید و در نقاط مستعد با خیزش گرد و خاک، احتمال افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی در نیمه جنوبی و نواحی غربی استان تهران وجود دارد.

از این رو اداره کل هواشناسی استان تهران به برپا نکردن چادرهای مسافرتی در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون شهری به ویژه در عبور از گردنه‌های کوهستانی، احتیاط در فعالیت‌های کوه نوردی، پاک سازی دهانه‌ها و لایروبی کانالها و آبروها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره و محدودیت در فعالیت کشاورزی، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، عدم استقرار در نواحی مرتفع مانند داربست‌ها، بالابرها و ساختمان‌های بلند، اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز برای افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی و آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان توصیه و تاکید کرده است.

به گزارش ایسنا، هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « رگبار باران و وزش باد شدید موقتی از عصر امروز تا یکشنبه در تهران » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *