الحاق ۸۵ هکتار زمین به اراضی شهرستان درگزین

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: الحاق ۸۵ هکتار زمین به اراضی شهرستان درگزین

ایسنا/همدان فرماندار درگزین از الحاق ۸۵ هکتار زمین به اراضی شهرهای این شهرستان در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

کمیل خواستان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پروژه نهضت ملی مسکن یکی از پروژه‌های مهم شهرستان درگزین بوده که در این رابطه ۵۰ هکتار به شهر قروه درجزین و ۲۰ هکتار به شهر کرفس الحاق شده و ۱۵ هکتار نیز طی چند روز آینده به شهر شاهنجرین الحاق خواهد شد.

فرماندار شهرستان درگزین بیان کرد: با تأمین این‌میزان زمین برای نهضت ملی مسکن ۱۵۰۰ قطعه زمین برای احداث مسکن به مردم درگزین تحویل داده می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت مدارس در حال احداث در شهرستان درگزین در سطح استان همدان بی‌نظیر است، تصریح کرد: در حال حاضر احداث هفت مدرسه همزمان در سطح شهرستان در قروه درجزین، روستای حکان، مزرعه صارم، منوچهر، شهر کرفس و روستای گلستان آغاز شده که برخی از این پروژه‌ها از جمله مدرسه مریم رستمی از جمله پروژه‌های چندین ساله باقیمانده بود.

خواستان اضافه کرد: در حال حاضر ۳۱ رشته قنات در شهرستان از محل ماده ۵۶ با پیگیری‌های نماینده شهرستان در رابطه با تأمین اعتبار لایروبی و کمرگذاری شده که این امر از نقش مؤثری در آبدهی قنات‌های شهرستان داشته است.

وی همچنین با بیان اینکه محور کاج به اصله یکی از پرترددترین محورهای شهرستان درگزین بوده و متأسفانه بر اثر آمار در ۱۰ سال گذشته ۵۵ نفر در این محور به علت تصادفات جان خود را از دست داده‌اند، گفت: احداث پایگاه امداد جاده‌ای در این مسیر یکی از برنامه‌ها بوده که در این رابطه اعتبار آن تأمین شده و به دنبال زمین برای احداث این پایگاه در این محور هستیم.

فرماندار شهرستان درگزین ادامه داد: شهرک صنعتی شهرستان درگزین آماده واگذاری بوده که در این رابطه از تمامی سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این شهرک دعوت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای پروژه فاضلاب شهر قروه تأمین شده و پروژه فاضلاب شهر کرفس نیز تا پایان سال تکمیل خواهد شد، اظهار کرد: فاز سوم کمربندی، پارک‌ پنج هکتاری، ساماندهی ورودی‌های شهر درگزین و ساماندهی پارک بانوان از پروژه‌هایی است که در شهر قروه درجزین آغاز شده است.

خواستان با اشاره به کارخانه کشت و صنعت شهرستان درگزین نیز یادآور شد: کارخانه کشت و صنعت شهرستان درگزین پس از ۱۲ سال احیاء شده و به چرخه تولید بازگشته و روند مزایده آن انجام گرفته و فعالیت آن طی چند روز آینده آغاز می‌شود.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی توسط بانک‌های این شهرستان به متقاضیان پرداخت شده که ۸۰۰ نفر از درگزینی‌ها از این تسهیلات استفاده کرده‌اند.

خواستان همچنین مطرح کرد: تاکنون ۲۷ دستگاه اداری و شرکت‌های خدمات‌رسان در شهرستان نوپای درگزین مستقر شده‌اند که در این رابطه ۱۲ دستگاه اداری دیگر باقیمانده که با پیگیری لازم برای تسهیل در ارائه خدمات هر بهتر به مردم استقرار این ادارات نیز در شهرستان در دست پیگیری است.

وی اضافه کرد: در هفته دولت ۳۶ پروژه با اعتباری افزون بر ۵۱ میلیارد تومان در این شهرستان در حال افتتاح و ۱۴ پروژه نیز در حال کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه با اشاره به پروژه در حال احداث فرهنگسرای شهر درگزین خاطرنشان کرد: این پروژه با بیش از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع شامل سالن همایش با بیش از ۳۰۰ صندلی، ساختمان اداری و محوطه در حال احداث است.

وی با بیان اینکه نبود سالن مطالعه کتابخانه یکی از مشکلات مهم دوستداران کتاب در شهرستان درگزین بود و مردم به ویژه دانشجویان برای استفاده از سالن مطالعه به ناچار به شهر رزن مراجعه داشتند، گفت: خوشبختانه پروژه کتابخانه استاندارد شهر درگزین در حال احداث بوده و سالن آمفی تئاتر این کتابخانه دارای ظرفیت ۱۲۰ صندلی است.

خواستان در ادامه با اشاره به اینکه ۱۲ زمین چمن مصنوعی در شهرستان درگزین در حال احداث است، خاطرنشان کرد: احداث سه سالن ورزشی در شهرستان آغاز شده که در این رابطه برای دو سالن ورزشی شهر قروه و روستای نیر امسال اعتبار تأمین شده و سالن ورزشی عمان نیز در حال ساخت است.

وی در رابطه با پروژه کریدور شمالی استان همدان هم بیان کرد: هشت کیلومتر از این پروژه از مسیر جاده اصله به کاج در محدوده شهرستان درگزین واقع شده که آسفالت‌ریزی کریدور شمال استان همدان، محور کاج اصله در حوزه شهرستان درگزین طی ۱۰ ماه آینده انجام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بزرگترین و مدرن‌ترین شهرک گلخانه‌ای استان همدان و غرب کشور به میزان ۳۲۰ هکتار در دو قطعه با اعتباری افزون بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر سال گذشته در شهر کرفس کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد، گفت: راه‌اندازی این مجتمع گلخانه‌ای موجب ایجاد اشتغال چشمگیر و تولید محصولات متنوع سبزی و صیفی در منطقه خواهد بود.

خواستان در ادامه بیان کرد: مجوزهای لازم برای استقرار خودروهای تاکسی برای تردد در مسیر شهر قروه درگزین به همدان دریافت شده است و به‌زودی خط مستقیم قروه به همدان در هفته دولت با حضور استاندار همدان راه‌اندازی و افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به برخی دیگر از اقدامات انجام شده در شهرستان درگزین در دولت سیزدهم، یادآور شد: استقرار ۱۲ دستگاه اداری جدید در شهرستان، گازرسانی به روستای دمیرچی، تکمیل سالن‌های ورزشی شاهنجرین و نظام‌آباد، آسفالت‌ریزی پنج روستا، احداث راه روستای رازین و چهار طرح آبخیزداری از دیگر خدمات انجام شده طی دو سال دولت سیزدهم در این شهرستان است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « الحاق ۸۵ هکتار زمین به اراضی شهرستان درگزین » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *