پذیرش دانشجو با تضمین اشتغال در استان سمنان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: پذیرش دانشجو با تضمین اشتغال در استان سمنان

ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان از پذیرش دانشجو در دو مقطع کاردانی و کارشناسی با تضمین اشتغال در علمی و کاربردی های این استان برای نخستین بار خبر داد.

دکتر سعید محمدیان سمنانی با اعلام این خبر اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر ضرورت آمایش دقیق رشته‌ها و پذیرش دانشجو متناسب با نیازهای کشور و سیاست‌های کلان توسعه اشتغال کشور، به دنبال تسهیل دستیابی جوانان به اشتغال اثربخش و تبدیل نهضت اشتغال به پروژه ملی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان تصریح کرد: ایجاد تحول در آموزش عالی نیازمند تغییر نگرش در برنامه¬ریزی¬ها به گونه‌ای است که اشتغال پایدار دانشجویان و دانش آموختگان تضمین شود.

دکتر محمدیان سمنانی خاطرنشان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان پیشران این تغییر نگرش مطابق با سند چشم انداز توسعه و براساس تحلیل تخصصی وضعیت فعلی آموزش عالی، طرح آمایش آموزش عالی علمی کاربردی را تدوین و الگوی توسعه متوازن و هدفمند اجرای دوره های علمی کاربردی را اجرا کرده است.

وی ادامه داد: این دانشگاه با مشارکت بخش خصوصی و با برخورداری از وی‍‍‍‍‍‍‍ژگی منحصر به فرد ارتباط مستقیم و بی واسطه با بازار کار، بر پذیرش دانشجو مطابق اولویت‌های کشور و نیاز محور کردن رشته‌های تحصیلی متمرکز شده و با بهره گیری از تجارب پیشگامی در آموزش‌های شغلی، با برنامه‌ریزی شغلی برای ارتقای توانمندی نیروی انسانی از طریق بکارگیری مستقیم یا غیرمسقیم و هدایت برای خوداشتغالی و اشتغال‌آفرینی نسبت به مشارکت در تسهیل اشتغال اقدام می‌کند.

پذیرش دانشجو با تضمین اشتغال در استان سمنان

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان سمنان گفت: در پذیرش مهرماه امسال دانشگاه جامع علمی‌کاربردی با رویکرد جدید تعهد اشتغال دانشجویان توسط واحدهای متقاضی اجرای دوره در حین یا پس از فراغت از تحصیل و باتوجه به سیاست‌های اشتغال استان، به منظور پاسخگویی به نیاز نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف استان، اقدام به ایجاد ۱۰۸ نفر ظرفیت تعهد اشتغال مجموعا در ۶ کدرشته محل در مقطع کاردانی فنی و ۲ کد رشته محل در مقطع کارشناسی حرفه ای و  دو کدرشته ‌محل در مقطع مهندسی فناوری در دومرکز آموزش علمی‌کاربردی استان نموده است.

دکتر محمدیان سمنانی افزود: ثبت‌نام از تمامی داوطلبان ورود به دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته دانشگاه جامع علمی‌کاربردی برای پذیرش مهرماه ۱۴۰۲ از ۵ شهریورماه آغاز و تا ۱۱ شهریورماه ادامه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: ثبت نام دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای ناپیوسته این دانشگاه نیز از ۷ شهریورماه آغاز شده و تا ۱۳ شهریورماه ادامه می یابد.
انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « پذیرش دانشجو با تضمین اشتغال در استان سمنان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *