بهره‌برداری از ۴۵ پروژه بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: بهره‌برداری از ۴۵ پروژه بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از آغاز بهره‌برداری و کلنگ‌زنی ۴۵ پروژه بخش کشاورزی در این استان همزمان با هفته دولت خبر داد.

حسین برزگر، پنجم شهریورماه با اعلام این خبر به رسانه‌های چهارمحال وبختیاری، در این خصوص گفت: ۴۵ پروژه بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اعتباری معادل ۲۱۳۲ میلیارد و ۷۸۶ میلیون ریال به مناسبت هفته دولت بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود.

وی افزود: از این میزان پروژه آماده افتتاح و کلنگ‌زنی، ۱۹ طرح در بخش آب و خاک و امور فنی مهندسی بهره‌برداری و سه طرح کلنگ‌زنی می‌شود، ۱۳ طرح در بخش بهبود تولیدات گیاهی بهره‌برداری و تعداد چهار طرح کلنگ‌زنی می‌شود، دو طرح در بخش بهبود تولیدات دامی به بهره‌برداری رسیده و یک طرح کلنگ‌زنی خواهد شد، همچنین سه طرح شیلاتی در هفته دولت امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از مزایای این طرح‌ها ۳۴۱۸ خانوار و تعداد ۴۲ روستا بهره‌مند می‌شوند، افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۸۱۵۹ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد شد.

به گفته وی پروژه‌های بخش کشاورزی استان که در دولت سیزدهم و در مناسبت‌های مختلف (هفته جهاد کشاورزی، هفته دولت و دهه مبارک فجر) افتتاح شده شامل ۲۳۹ پروژه (دولتی و خصوصی) با اعتبار ۷۲۴ میلیارد تومان است.

این مقام مسئول ادامه داد: در چهارمحال و بختیاری سطح گلخانه‌ها قبل از دولت سیزدهم ۳۰ هکتار بود که با همت دولت سیزدهم جهش بزرگی در توسعه گلخانه‌ها در استان اتفاق افتاد به گونه‌ای که در دو سال اخیر بیش از ۴۰ هکتار به سطح گلخانه‌های استان اضافه شد و هم اکنون سطح گلخانه‌ها به ۷۰ هکتار رسیده است.

برزگر با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده پیش‌بینی می‌شود سالانه بیش از ۱۰۰ هکتار به سطح گلخانه‌های استان اضافه شود، تصریح کرد: آغاز راه‌اندازی ۱۳ شهرک گلخانه‌ای از دیگر اقدامات مهم و اثرگذار در این بخش است که در حال انجام است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در دولت سیزدهم ۱۰ هزار و ۷۸۱ هکتار کشت قراردادی انجام شده است، افزود: در این دولت طرح جهش تولید در دیم‌زارها اجرا شد که در استان چهارمحال وبختیاری در سطح بیش از ۳۲ هزار هکتار با موفقیت اجرا شد که منجر به افزایش بیش از ۲۰ درصدی محصولات استراتژیک در استان شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به همت دولت سیزدهم در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، تعداد ۲۶ پروژه تامین و انتقال آب در سطح بیش از ۱۳ هزار هکتار از اراضی استان آغاز شد و تعداد شش پروژه تامین و انتقال آب دره گرم دشتک، دشت نساء اردل، گل‌سفید، سرتنگ محمود، آبشاران علیا و مورز به بهره‌برداری رسیده است و مابقی در مرحله اجرا و تکمیل می‌باشند.

وی اظهار کرد: تکمیل پروژه تامین و انتقال آب سرچاه دوازده امام در سطح ۶۰۰ هکتار و دهکهنه روگر در سطح ۳۷۰ هکتار که ۱۵ سال به صورت راکد باقی مانده بود در این دولت با اختصاص اعتبارات دولتی و خصوصی رونق گرفت و در حال انجام است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « بهره‌برداری از ۴۵ پروژه بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *