افتتاح چهار پروژه گازرسانی در استان مرکزی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: افتتاح چهار پروژه گازرسانی در استان مرکزی

ایسنا/مرکزی همزمان با فرا رسیدن هفته دولت و با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان شرکت ملی گاز ایران و مقامات استانی، چهار پروژه گازرسانی افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش ایسنا، با حضور فرزاد مخلص الائمه پروژه گازرسانی به ایستگاه تقلیل فشار گاز قوچ امامی از توابع شهرستان ساوه بطور نمادین افتتاح و با دستور استاندار مرکزی عملیات اجرایی سایر پروژه های گاز در استان نیز آغاز شد یا مورد بهره برداری قرار گرفت.

ایستگاه تقلیل فشار گاز قوچ امامی با اعتباری بالغ بر ۴۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

گازرسانی به روستای ورگبار از توابع شهرستان ساوه با اعتباری بالغ بر ۷۷ میلیارد ریال و بهره برداری از ۱۰ هزار و ۷۱۶ متر شبکه گاز از دیگر پروژه‌هایی است که در هفته دولت افتتاح شد و ۷۰ خانوار این روستا از نعمت گاز برخوردار شدند.

همچنین با حضور استاندار مرکزی عملیات اجرایی گازرسانی به دو روستای پلنگ آباد از توابع شهرستان ساوه و خرازان از توابع شهرستان تفرش، آغاز شد.

عملیات اجرایی گازرسانی به این دو روستا با اعتباری بالغ بر ۱۳۳ میلیارد ریال و اجرای ۱۸ هزار و ۴۶۸ متر شبکه گاز انجام می شود که با اتمام این پروژه بیش از ۱۰۰ خانوار ساکن در این دو روستا در آینده نزدیک از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

استاندار مرکزی در این آیین گفت: بسیاری از پروژه های مهم و شاخص استان در هفته دولت در ساوه افتتاح شده و حرکت مناسبی در حوزه عمرانی این خطه صورت گرفته و بخشی از عقب ماندگی و توسعه نامتوازن این شهرستان در گذشته با مدیریت علمی و جهادی برطرف شده است.

فرزاد مخلص الائمه افزود: گاز زیرساختی است که در حوزه تولید و رفاه جایگاه مهمی دارد و قرن بیستم به عنوان قرن گاز نام گرفته است.

وی با بیان اینکه استان مرکزی رتبه اول در بهره برداری از پروژه های حوزه گاز در بخش خانگی با ۱۰۰ درصد پوشش شهری و ۹۹.۸ درصد پوشش روستایی  را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: هیچ کشوری مانند ایران نتوانسته است در حوزه تامین زیرساخت گاز اقدامات عملیاتی انجام دهد گرچه میزان مصرف گاز در کشور نیز بالاست.

استاندار مرکزی افزود: ظرفیت تامین گاز ساوه با افتتاح این ایستگاه افزایش یافته و مشکلی در تامین این نعمت خدادادی برای جمعیت رو به رشد ساوه بوجود نخواهد آمد.

معاون مهندسی و بهره برداری مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران نیز با اشاره به افتتاح ایستگاه ۱۰۰ هزار متر مربعی برای شهرستان ساوه گفت:  ساوه قدیمی ترین شهر صنعتی کشور را داراست و به لحاظ جمعیتی رو به رشد است و باید ظرفیت تامین انرژی  برای توسعه آن پیش بینی شود.

محمد صالح افزود: این ایستگاه نیاز شهرستان ساوه را برای  ۱۵ سال آینده با همین روند رشد جمعیتی تامین خواهد کرد.

وی افزود: نرخ مصرف انرژی در ایران نسبت به جهان بالاست و متعادل نیست بنابراین مصرف بهینه باید در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار حوزه مهندسی را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « افتتاح چهار پروژه گازرسانی در استان مرکزی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *