کشف بقایای دیوارهای ۲هزارساله در آلپ + عکس

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: کشف بقایای دیوارهای ۲هزارساله در آلپ + عکس

باستان‌شناسان بقایای دیوارهای باستانی رومی را در دامنه کوه‌های «آلپ» واقع در کشور «سوئیس»‌ کشف کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، باستان‌شناسان با کاوش در سوئیس بقایای دیوارهای رومی دوهزارساله را در دامنه کوه‌های «آلپ» کشف کردند.

این دیوارها که زمانی از یک مجموعه ساختمان‌ رومی حفاظت می‌کردند، در جریان کاوش در یک گودال خاکسپاری واقع در شهر «زوگ» کشف شدند. باستان‌شناسان همچنین تکه‌هایی از یک دیوار گچی، میخ‌های آهنین،‌ تکه‌های طلا که احتمالا بخش‌هایی از زیورآلات هستند، کاسه،‌ سنگ آسیاب،‌ ظروف شیشه‌ای،‌ سفال و ظروف سرامیکی را نیز کشف کرده‌اند.

کشف بقایای دیوارهای ۲هزارساله در آلپ + عکس

به گفته مسئولان «دفتر باستان‌شناسی و حفاظت از آثار تاریخی»، این اکتشاف‌ها یک رویداد مهم باستان‌شناسی برای این منطقه محسوب می‌شود و می‌تواند اطلاعات جدیدی درباره فعالیت رومی‌ها در مرکز سوئیس ارائه کند.

یکی از باستان‌شناسان حاضر در کاوش این دیوارها بیان کرد: «ساختمان‌های رومی با ابعاد مشابه آخرین‌بار حدود ۱۰۰ سال پیش در این منطقه کشف شده بودند. از اینکه آجرهای بالایی ساختمان‌ها از سطح زمین بیرون زده بود، بسیار شگفت‌زده‌ شدیم.»

کشف بقایای دیوارهای ۲هزارساله در آلپ + عکس

این دیوارها در یک محوطه ۵۰۰ مترمربعی ساخته شده‌اند، اما هنوز مشخص نیست کاربرد این مکان برای رومی‌ها چه بوده است و اینکه آیا ساختمان‌ به عنوان ویلا یا یک معبد ساخته شده بوده است.

کشف بقایای دیوارهای ۲هزارساله در آلپ + عکس

باستان‌شناسان در جریان کاوش‌ در این محوطه همچنین شواهدی از مردم اشراف‌زاده، از جمله لوازم روی میز غذاخوری و ظروف شیشه‌ای نفیس پیدا کردند. کارشناسان همچنین به این نکته اشاره کردند که کشف ظروف کوزه‌ای‌شکل معروف به «آمفورا»‌ که معمولا برای نگهداری مایعاتی همچون روغن زیتون و سس ماهی استفاده می‌شد، نشان‌دهنده تجارت رومی‌های این منطقه با مدیترانه است.

کشف بقایای دیوارهای ۲هزارساله در آلپ + عکس

باستان‌شناسان علاوه بر این،‌ چندین سکه مسی و برنز از جمله یک سکه نقره «دناریوس» کشف کردند که در زمان «ژولیوس سزار»‌ در قرن یکم پیش از میلاد ضرب شده است و فیلی را در حال زیر پا گذاشتن موجودی که مار یا اژدهاست به تصویر می‌کشد.

کشف دیوارهای رومی نخستین اکتشاف باستان‌شناسی این محوطه نیست. باستان‌شناسان پیش از این نیز بقایای یک سکونتگاه عصر برنز،‌ گورهای اواخر عصر برنز  و سکه‌های متعلق به دوران «سلت‌»ها را نیز کشف کرده بودند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « کشف بقایای دیوارهای ۲هزارساله در آلپ + عکس » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *