نامه معاونین دیوان محاسبات به رئیس سازمان برنامه و بودجه برای رعایت قانون برنامه

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: نامه معاونین دیوان محاسبات به رئیس سازمان برنامه و بودجه برای رعایت قانون برنامه

معاونین فنی و حسابرسی دیوان محاسبات کشور طی نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار رعایت ماده(۱۹) قانون برنامه و بودجه کشور شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، کیومرث داودی معاون فنی امور عمومی و اجتماعی و محسن برزوزاده معاون فنی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور طی نامه مشترکی، ضمن بیان اینکه انتقال وجوه تخصیص یافته اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای به منابع داخلی شرکت ها مغایر قانون است، بر ضرورت رعایت مفاد قانونی آن در چارچوب قانون محاسبات عمومی کشور و ماده(۷۷) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تاکید کردند.

بر اساس ماده(۵۵) قانون برنامه ششم توسعه، هزینه خدمات مدیریت طرح های سرمایه ای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی، شرکت سهامی توسعه منابع آب و نیروی ایران و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تا  ۲.۵ درصد عملکرد تخصیص اعتبارات ذی‌ربط با احتساب کل وجوه دریافتی از بودجه عمومی دولت اعم از وجوه نقد، اسناد خزانه، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار تعیین و توسط سازمان در اختیار بنیاد و شرکت‌های مذکور قرار می‌گیرد. سازمان موظف به تخصیص اعتبارات اجتناب ناپذیر بنیاد و شرکت‌های مذکور در چارچوب بودجه آنها از محل فوق تا ۲.۵ درصد می‌باشد.

معاونین فنی دیوان محاسبات کشور رعایت این ماده قانونی را متضمن رعایت ماده(۱۹) قانون برنامه و بودجه کشور دانسته و طی این نامه استقرار کامل آن را خواستار شدند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « نامه معاونین دیوان محاسبات به رئیس سازمان برنامه و بودجه برای رعایت قانون برنامه » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *