بهره‌برداری از مخزن ذخیره آب شرب در منطقه براان و کراج

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: بهره‌برداری از مخزن ذخیره آب شرب در منطقه براان و کراج

ایسنا/اصفهان مخزن ذخیره ۲۵۰ متر مکعبی آب شرب در منطقه براان و کراج اصفهان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا، مهران زینلیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در آیین افتتاح این پروژه، گفت: بسیار خوشحال هستیم که با بهره‌برداری از این پروژه آب شرب ۳ روستا در منطقه براان و کراج به‌صورت پایدار تامین می‌شود.

وی افزود: انتظار می‌رود روند خدمت‌رسانی به مردم همچنان ادامه یابد تا مردم در سایه این نظام از خدمات بهتر و بیشتری در شهرها و روستاها بهره‌مند شوند.

در ادامه این مراسم مدیرعامل آبفای استان اصفهان با بیان اینکه این پروژه با مشارکت یکی از خیرین منطقه عملیاتی شد، افزود: زمین احداث این مخزن را  حاج آقا بذرافشان در اختیار آبفا قرار داد تا با احداث این مخزن اهالی روستای کلودان و روستاهای هم‌جوار از آب شرب پایدار بهره‌مند شوند.

حسین اکبریان با بیان اینکه امروز علاوه بر افتتاح مخزن ۲۵۰ متر مکعبی آب شرب منطقه براان و کراج دیگر پروژه‌های عمرانی برای خدمت رسانی بهتر به  ۱۰۰ هزار نفر مردم این منطقه مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، تصریح کرد: طرح تقویت و بازسازی ایستگاه پمپاژ آب بین راهی کبوتر آباد، آزمایشگاه آب و ساختمان اداری آبفا براان و کراج از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در این منطقه است. 

وی با اشاره به اینکه منطقه براان و کراج شامل یک شهر و ۶۹ روستا است، خاطرنشان کرد: در تابستان سال جاری آب شرب شهر زیار و ۶۸ روستا به‌صورت پایدار تامین شد و با بهره برداری از پروژه مخزن ذخیره ۲۵۰ مترمکعبی از این به بعد  آب شرب روستای عباس آباد نیز به‌صورت پایدار تامین می‌شود.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان با بیان اینکه تاکنون برای جمعیت ۴۹ هزار نفری منطقه براان و کراج بیش از ۳۰ هزار انشعاب آب واگذار شده است اظهار کرد: تمام تلاش‌ها جهت تامین ۲۷۰ لیتر در ثانیه  آب شرب مورد نیاز این منطقه در دستور کار قرار دارد این در حالیست که مصرف سرانه آب ساکنان شهر و روستاهای منطقه براان و کراج حدود ۱۳۱ لیتر در شبانه روز است. 

اکبریان  به زیر ساخت‌های لازم برای تامین پایدار آب شرب در منطقه براان و کراج اشاره کرد و افزود: برای تامین پایدار آب شرب این منطقه علاوه بر اجرای ۱۷ کیلومتر خط انتقال و ۶۹ کیلومتر شبکه توزیع، ۳ مخزن با ظرفیت ۷۰۰ متر مکعب و ۹ مخزن هوایی با ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب و ۲ فقره ایستگاه پمپاژ آب در مدار بهره‌برداری قرار دارد.

انتهای پیام 
 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « بهره‌برداری از مخزن ذخیره آب شرب در منطقه براان و کراج » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *