دستاوردهای کشور نشان از تغییر جهان بینی در دولت سیزدهم دارد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: دستاوردهای کشور نشان از تغییر جهان بینی در دولت سیزدهم دارد

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: اتفاقات بزرگی در کشور رخ داده که نشان می‌دهد جهان‌بینی دولت سیزدهم به سوی کار، تلاش و کوشش است تا گره‌های بزرگ از زندگی مردم باز شود.

جواد قناعت، امروز، چهارشنبه ۸ شهریور در آیین کلنگ زنی طرح توسعه بیمارستان سرایان اظهار کرد: شهید رجایی و باهنر الگوی سفرهای استانی بودند که دولت سیزدهم به تأسی از این اسوه شاهد سفرهای پر معنا هستیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: فضای همدلی در کشور و بین سران قوا به ویژه دولت و مجلس برقرار شده و خدمت به مردم در دولت سیزدهم تعطیلی ندارد.

استاندار ادامه داد: انتقال آب از دریای عمان جزو کارهای بزرگ دولت سیزدهم است که کل استان را پوشش می‌دهد. شاهد سرعت گرفتن روند احداث پروژه راه آهن و تکمیل رینگ گاز رسانی به استان هستیم که منفعت آن به همه مردم خراسان جنوبی خواهد رسید.

به گفته وی یکی از مسایل مردم شهرستان سرایان که توسط نماینده مجلس و مسئولان شهرستانی به طور جدی پیگیری می‌شود، بحث جاده‌ها و طرح توسعه بیمارستان است. باید از ظرفیت‌های موجود به نحوی استفاده شود که در آینده نزدیک شاهد افتتاح طرح توسعه بیمارستان امام علی(ع) شهرستان سرایان باشیم تا دغدغه جدی مردم رفع شود.

افتتاح و کلنگ‌زنی ۶۸ طرح عمرانی و خدماتی در سرایان

استاندار خراسان جنوبی در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان سرایان در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با هفته دولت امسال  ۶۸ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال در سرایان افتتاح و کلنگ‌زنی شده‌ است.

قناعت اظهار کرد: از این تعداد ۶۳ طرح عمرانی با اعتبار ۹۲۵ میلیارد ریال افتتاح شده و عملیات اجرایی پنج طرح هم با اعتبار ۵۱۹ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

وی به آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه بیمارستان امام علی (ع) سرایان اشاره کرد و اظهار کرد: اجرای این طرح از دغدغه‌های جدی مسئولان، مردم و گروه‌های مرجع در شهرستان بود.

استاندار افزود: با پیگیری‌های جدی توسط دانشگاه علوم پزشکی، نماینده مردم و فرماندار شهرستان و سایر پیگیری‌ها که از مرکز و وزارت بهداشت و درمان صورت گرفت، در نهایت طرح توسعه بیمارستان سرایان از ۳۲ به ۶۴ تختخوابی وارد فاز اجرایی شد.

قناعت با بیان اینکه ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه آن تأمین شده‌ و البته تکمیل این طرح نیازمند اعتبارات بیشتری است، خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که از محل اعتبارات استانی و ملی روند اجرای این طرح دنبال شود.

وی به افتتاح طرح گاز رسانی به مجتمع دامداران سرایان اشاره کرد و گفت: خط تقویتی آیسک – فردوس با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های امروز بود.

قناعت تصریح کرد: افتتاح روکش محور سه قلعه – بیرجند، روکش آسفالت محور کریمو – سرایان  – خواف  و همچنین روکش آسفالت گرم محور چاه غیاث – چاه ترخی از دیگر طرح‌های افتتاحی شهرستان است.

وی ادامه داد: در جریان سفر سال گذشته به سرایان مردم منطقه چاه غیاث درخواست‌هایی داشتند که اتفاقات خوبی در منطقه انجام شده اما کامل نشده، مردم نگران نباشند چرا که ما همچنان به منطقه، توجه خواهیم داشت تا طرح‌ها به اتمام برسد.

استاندار با اشاره به افتتاح ۲ دهنه پل زیرگذر در کمربندی شهر آیسک نیز گفت: روکش آسفالت گرم محور بسطاق به مجتمع دامداری هم رقم خورده است. در مجموع طرح‌های راهداری شهرستان با اعتبار بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اجرایی شده‌ است.

عملیات اجرایی طرح توسعه بیمارستان امام علی (ع) سرایان، طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی آغاز شد. موضوع توسعه بیمارستان امام علی (ع) و افزایش تخت‌های این مرکز درمانی در سرایان از مطالبات مردم این شهرستان و از مصوبات سفر استاندار به سرایان بود که از امروز وارد فاز اجرا و تحقق شد.

در طرح توسعه، هزار و ۸۷۰ مترمربع به ظرفیت موجود بیمارستان اضافه می‌شود. جمعیت برخوردار از خدمات این بیمارستان ۴۵ هزار نفر است. این فاز توسعه با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان احداث می‌شود.

همچنین آیین افتتاح و کلنگ زنی همزمان ۱۶ پروژه گازرسانی در شهرستان سرایان، طی مراسمی با  حضور استاندار خراسان جنوبی برگزار شد. اعتبار هزینه شده برای پروژه‌های افتتاحی و پیش‌بینی شده برای پروژه‌هایی که کلنگ زنی می‌شوند، ۳۶۰ میلیارد ریال گزارش شده است.

طی این مراسم، طرح گاز رسانی به ۷ روستا (۷۷ خانوار)، دو واحد تولیدی و صنعتی، مجتمع دامداران و ساختمان عملیاتی آیسک افتتاح شد. آغاز عملیات گاز رسانی به دو روستا (۳۰ خانوار)، یک واحد صنعتی و تولیدی، ۴۷ واحد مسکن ملی و خط تقویتی آیسک- فردوس نیز از جمله بخش‌های این مراسم بود.

همچنین طی مراسمی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ۱۱ هزار و دویست و ششمین جلد سند مالکیت روستایی و شهری در شهرستان بیرجند اعطا شد.

علیرضا عباس زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این مراسم گفت: روند تأمین، تفکیک، واگذاری و صدور اسناد اراضی روستایی و شهری، کار بسیار زمان‌بر و دشواری است که در حال حاضر توسط بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک انجام می شود.

وی یادآور شد: این پروسه، سخت‌تر و طولانی‌تر از انجام پروژه‌های عمرانی از جمله اجرای آسفالت معابر است.

قاسم تنها، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز در این مراسم طی گزارشی اظهار کرد: تاکنون تعداد ۷۱۶۶۲ جلد سند روستایی و تعداد ۱۰۵۵۹ جلد سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت با همکاری ثبت اسناد و املاک استان صادر شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد صدور ۶۵۷۹ جلد سند روستایی و ۲۳۶۹ جلد سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در دولت سیزدهم صورت پذیرفته است.

طی مراسمی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، آیین بهره‌برداری همزمان از آسفالت معابر ۲۱ روستای شهرستان بیرجند برگزار شد.

معاون استاندار در این مراسم گفت: طبق آمارهای ملموس و شواهد موجود، رضایت را در چهره مردم عزیز به خاطر اقدامات انجام شده در روستاها، عیناً می‌توان دید.

عباس زاده اقدامات مدیرکل، معاونین و کارکنان مجموعه بنیاد مسکن استان در اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاها را قابل تقدیر خواند.

قاسم تنها، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی نیز در این مراسم طی گزارشی اظهار داشت: طی ۸ سال دولت قبل، معابر ۵۵۹ روستا آسفالت شد و این در حالی است که با آنکه هنوز ۲ سال از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد، معابر ۴۹۵ روستا آسفالت شده است.

وی ادامه داد: در این ۲۱ روستای شهرستان بیرجند، معابر به متراژ ۱۰۸ هزار و ۳۸۳متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آسفالت شده است.

تشکیل صندوق ضمانت زنان، اقدام خوب دولت سیزدهم است

فهیمه زنگویی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی نیز در جمع خبرنگاران گفت: در همین جنگ اقتصادی تصمیمات خوبی برای بانوان گرفته شده و صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار اقدام خوب دولت بود تا سرپرستان خانوارها درگیر ضامن بانکی برای وام های خود نباشند.

وی اظهار کرد: هفته گرامیداشت دولت در اصل هفته گرامیداشت خون‌هایی است که پای این نظام ریخته شده لذا باید انتقام آنها را به نحو ممکن بگیریم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری افزود: بهترین انتقام برای خون شهدای دولت، عملکرد  مناسب دولت‌هاست به همین دلیل این هفته دولت ها پاسخگوی مردم هستند.

زنگویی با بیان اینکه طی دو ساله دولت عملکرد خوبی را از معاونت بانوان و خانواده ریاست جمهوری داشته‌ایم، افزود: دولت از نظر اقتصادی در زمان استقرار در وضعیت خوبی نبود و هنوز درگیر موضوع اقتصاد و تخصیص اعتبار بوده و هستیم.

به گفته وی در خصوص دستاوردهای زنان کارهای عظیمی انجام شده و در این دولت دو مدل فعالیت‌های معیشت محور و فرهنگی در حوزه بانوان در دستور کار بوده است.

وی مسئله اصلی کشور را اقتصاد عنوان و تصریح کرد: این مهم در رأس توجه دولت و حوزه زنان و بانوان هم بوده، شاید از رسالت اصلی خانواده زنان ریاست جمهوری دور باشد اما به دلیل وضعیت خاص کشور توجه به مسائل اقتصادی بر مسائل فرهنگی سایه افکنده است.

مدیرکل بانوان استانداری اضافه کرد: حوزه فرهنگی جدای از حوزه اقتصاد نیست و این دو در هم تنیده هستند، دولت گذشته فرهنگ را یا ندیدند و یا ضمیمه دیدند به عنوان یک منتقد باید گفت در این دولت روند رو به رشدی داریم.

زنگویی خاطرنشان کرد: در بحث اقتصاد، حمایت از خانواده‌های آسیب پذیر، زنان و سرپرست خانوارها، جزو وظایف ذاتی ماست و در این راستا طرح‌های حمایتی زیادی داشته‌ایم.

وی با ذکر این نکته که در همین جنگ اقتصادی تصمیمات خوبی برای بانوان گرفته شده و صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار در این دولت تشکیل شد، اظهار کرد: با این اتفاق، زنان سرپرست خانوار ما درگیر ضامن بانکی برای وام‌های خود نیستند، چون به این صندوق طی دو مرحله حدود ۵۰ – ۶۰ میلیارد تومان تزریق شده که پشتوانه‌ای برای سرپرست خانوار در وام گیری است.

به گفته وی اعتبارات صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار هر سال قرار است بیشتر شود که یک قدم عملی و ماندگار است.

زنگویی از تدوین طرح‌های کسب و کار پایدار خانواده محور خبر داد و گفت: در این راستا در استان با کمیته امداد امام خمینی(ره) دو طرح در دست اجراست.

وی با بیان اینکه همایش زنان تأثیرگذار در مقوله فرهنگی به صورت ملی و استانی برگزار شد، افزود: این حرکت خوبی بود که شروع شد و امیدواریم ادامه داشته باشد.

زنگویی با تأکید بر اینکه در حوزه جمعیت هم دولت ورود خوب و خاصی داشته، خاطرنشان کرد: تخصیص خودرو و زمین به خانواده‌ها اقدام خوب دولت بود که اگرچه چالش‌های فراوانی دارد و  صف انتظار در پرداخت وام‌ها داریم اما وضعیت استان ما در این مورد خیلی وخیم نیست لذا خانواده ها نگران نباشند. جایزه جوانی جمعیت هم به دستگاه‌های اجرایی ما تعلق گرفت.

مدیرکل بانوان استانداری افزود: تفاهم‌نامه‌ای بین بیمه روستائیان و عشایر و معاونت دفتر بانوان ریاست جمهوری منعقد شده که در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، بیمه تمام بانوان بالای ۱۸ سال را در دستور کار داریم. این صندوق، بیمه‌های بازنشستگی و از کار افتادگی خوبی دارد.

زنگویی ادامه داد: در حوزه فرهنگی نگاه دولت به خانواده‌ها خوب و ویژه است نگاه به سمن‌ها، گروه‌ها، بانوان و مردم سازی دولت خوب است که امیدواریم این نگاه ها به کف جامعه هم برسد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « دستاوردهای کشور نشان از تغییر جهان بینی در دولت سیزدهم دارد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *