۲۸ پروژه در شهرستان باشت افتتاح و کلنگ‌زنی شدند

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: ۲۸ پروژه در شهرستان باشت افتتاح و کلنگ‌زنی شدند

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۸ پروژه در بخش های زیرساخت و اقتصادی در شهرستان باشت افتتاح و کلنگ زنی شد.

علی‌محمد روستا روز پنج شنبه با گرامیداشت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: امروز ۱۹طرح عمرانی و اقتصادی در باشت افتتاح و ۹پروژه دیگر کلنگ زنی شد.

وی حجم سرمایه گذاری این پروژه ها را افزون بر ۱۳۰میلیارد تومان عنوان کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اینکه در سفر ریاست جمهور ماه گذشته چندین ابر پروژه در این استان افتتاح و کلنگ زنی شد، خاطرنشان کرد: در این هفته هم ۷۵۸ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۶ هزار و ۳۵۹ میلیارد تومان به بهره برداری رسید یا عملیات اجرای آنها آغاز شد.

روستا تصریح کرد: ۷۲۲ پروژه با اعتبار چهار هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان در بخش عمرانی افتتاح و کلنگ زنی شد.

وی ادامه داد: از این تعداد پروژه در حوزه عمرانی و زیرساخت ۵۲۷ پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۳۸۶ میلیارد تومان افتتاحی بودند.

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی، ۱۹۵ پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۵۸۷ میلیارد تومان کلنگ زنی شدند.

روستا یادآور شد: همچنین ۳۶ پروژه با اعتبار یک هزار و۸۳۳ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۳۳۲ نفر در بخش اقتصادی افتتاح و کلنگ زنی شدند.

به گفته معاون امور عمرانی از این تعداد پروژه اقتصادی ۳۲ مورد با اعتبار یک هزار و ۶۶۵ میلیارد تومان افتتاحی و چهار طرح با اعتبار ۱۶۸ میلیارد تومان کلنگ زنی شدند.

روستا تصریح کرد: حجم پروژه ها و اعتبارات در این استان بی سابقه بوده که نشان از توجه ویژه دولت مردمی به کهگیلویه وبویراحمد و مناطق کمتر برخوردار می باشد.

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بیش از یکهزار پروژه بزرگ و کوچک در بخش های مختلف عمرانی در استان در دست اجرا داریم که با تکمیل آنها تحولاتی در استان ایجاد خواهد شد.

نادر گرامی، فرماندار شهرستان باشت هم در این مراسم گفت: سردخانه محصولات کشاورزی و ساختمان اداره امور عشایر از مهمترین طرح های افتتاحی هفته دولت در این شهرستان است.

وی افزود: جاده ارتباطی روستای تکیه،خانه بهداشت روستای چهار راه گشین، احداث سایت شرکت ارتباطات از دیگر طرح های افتتاحی هفته دولت در این شهرستان است.

گرامی عنوان کرد: ۶۹ درصد از اعتبارات تملک و دارایی های سال مالی جاری این شهرستان تخصیص یافته است که نشانگر تلاش های دولت برای افزایش رفاه ساکنان این دیار است.

به گفته وی، سال مالی گذشته ۶۵۰ میلیارد ریال برای توسعه شهرستان باشت پیش بینی شده بود که ۴۵۰ میلیارد ریال آن تحقق و برای عمران و آبادانی شهرستان هزینه شد.

وی بیان کرد: بودجه سال مالی گذشته در این شهرستان هم از نظر میزان تخصیص و هم از نگاه درصد نقدینگی نسبت به سال های اخیر کم سابقه بوده است.

گرامی تصریح کرد: این میزان اعتبار برای اجرای زیرساخت های کشاورزی مانند کانال های آبیاری،جاده های بین مزارع،امکانات توسعه شهری مانند کانال های هدایت آب و کلاس های درس هزینه شده است.

به گزارش ایسنا، فرماندار شهرستان باشت بیان کرد: همچنین پارسال تاکنون کارهای خوبی در زمینه اصلاح یا توسعه شبکه های آب و برق ،ایجاد زیرساخت های رفاهی مانند آسفالت معابر، جدول کشی و سنگ فرش معابر روستایی این شهرستان انجام گرفته است.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « ۲۸ پروژه در شهرستان باشت افتتاح و کلنگ‌زنی شدند » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *