پرداخت بیش از ۷۶ میلیارد تومان وام به نیازمندان کرمانی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: پرداخت بیش از ۷۶ میلیارد تومان وام به نیازمندان کرمانی

ایسنا/کرمان مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۴۵۹۰ مورد تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ ۷۶ میلیارد و ۶۱۶ میلیون تومان طی پنج‌ ماهه امسال به مددجویان و محرومان استان پرداخت شده است.

ناصر عسکری نژاد امروز ۱۱ شهریورماه با با اشاره به‌روز بانکداری اسلامی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، با تأکید بر اهمیت و جایگاه قرض‌الحسنه در جامعه افزود: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت سال ۱۳۹۵ توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) باهدف کمک به ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و تحقق سیاست‌های بانکداری اسلامی تأسیس‌شده است.

وی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تسهیلات این صندوق را با حداقل فرآیندهای اداری برای کسانی که نیازمند هستند ارائه دهیم تا بتوانند به‌راحتی از خدمات این صندوق استفاده کنند، به‌عنوان نمونه خدمات این صندوق فاقد هرگونه جریمه تأخیر و کارمزد است و تلاش کرده‌ایم قرض‌الحسنه را در این سیستم عملیاتی کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان درباره آخرین آمار مشتریان صندوق امداد ولایت کرمان گفت: در حال حاضر ۳۴۱ هزار و ۶۲۷ مشتری در صندوق وجود دارد و از خدمات آن استفاده می‌کنند، این صندوق به شبکه شتاب کشوری متصل است و خدمات بانکی را به‌صورت ۲۴ ساعته به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

وی تأکید کرد: تسهیلات صندوق در شش سرفصل کارگشایی، ودیعه مسکن، تعمیرات ساختمان و احداث مسکن، اشتغال و کارآفرینی، تسهیلات درمانی و فرهنگی برای مددجویان کمیته امداد و نیازمندان پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با تشریح طرح قرض ماندگار (کمک به قرض‌الحسنه)، گفت: خیران نیکوکار که در جهت ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه قصد کمک به نیازمندان را دارند با استفاده از این طرح مبلغ موردنظر خود را به‌صورت بلاعوض در اختیار صندوق قرار می‌دهند تا علاوه بر برخورداری از اجر دنیوی و اخروی، مبلغ واریزی به‌صورت مادام‌العمر در چرخه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان مورداستفاده قرار گیرد.

وی با دعوت از خیران و مردم نیکوکار برای سپرده‌گذاری در این صندوق، خاطرنشان کرد: خیران حقیقی و حقوقی می‌توانند با مراجعه به سایت صندوق امداد ولایت به آدرس http://www. sqev. ir و یا با مراجعه به شعب صندوق با طرح‌های آن آشنا شوند و همچنین از طریق مراجعه به شعب و یا دفاتر کمیته امداد در سراسر استان نسبت به مشارکت در طرح‌های این صندوق و به‌ویژه طرح قرض ماندگار (کمک به قرض‌الحسنه) مشارکت نمایند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « پرداخت بیش از ۷۶ میلیارد تومان وام به نیازمندان کرمانی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *