سلب اختیار انتخاب بازرسان و شورای انتظامی نظام مهندسی از اعضای هیئت مدیره

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از تسنیم: سلب اختیار انتخاب بازرسان و شورای انتظامی نظام مهندسی از اعضای هیئت مدیره

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اقبال شاکری با یادآوری این که در برنامه هفتم توسعه موفق به تصویب چند مصوبه برای سازمان نظام مهندسی ساختمان شده‌ایم، اظهار کرد: نخستین مصوبه، بیمه تامین اجتماعی اعضا نظام مهندسی ساختمان است. هم نحوه تامین حق بیمه آن به صورت 20 درصد سهم کارفرما و دولت مشخص شده و هم این‌که نحوه تامین منابع.

وی با بیان این‌که امیدواریم این مصوبه کمیسیون تلفیق در صحن علنی هم تصویب شود، ادامه داد: این مصوبه یک اقدام بزرگ برای اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور خواهد بود که از ابتدای تاسیس چنین چیزی رقم نخورده بود.

وی با اشاره به مصوباتی برای کارآمدی و بهبود سازمان نظام مهندسی ساختمان، افزود:‌ یکی از این مصوبات واگذاری انتخاب بازرسان و اعضا شورای انتظامی در استان‌ها به مجمع عمومی در استان ها و انتخاب بازرسان و اعضا شورای انتظامی در شورای مرکزی به هیئت عمومی واگذار شد. این در حالی است که قبلا انتخاب افراد توسط اعضا هیات مدیره بوده که تعارض منافع را نیز در بر داشته اما اکنون با این مصوبه بازرسان و اعضا شورای انتظامی توسط مجامع و هیات عمومی انتخاب خواهند شد که بدین ترتیب قدرت این اعضاء افزایش خواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: مصوبه دیگر در خصوص تعداد اعضاء هیأت مدیره سازمان های نظام مهندسی ساحتمان است؛ به این ترتیب که تعداد اعضاء هیأت مدیره بین 7 تا 15 نفر مصوب شد و بدین ترتیب هیأت مدیره چالاک تر موفق تر و بدون چالش بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. حداقل اعضاء بر اساس تعداد رشته های اصلی که 7 نفر هستند درنظر گرفته شده است.

شاکری توضیح داد: شرایطی که برای انتخاب اعضا هیات مدیره در قانون فعلی است را تعمیم دادیم به اعضاء بازرسان و شورای انتظامی که با همان شرایطی که هیات عمومی انتخاب می‌شوند؛ شورای انتظامی و بازرسین نیز به همین ترتیب انجام شوند. بنابراین مصوباتی که برای سازمان نظام مهندسی ساختمان گرفتیم باعث می‌شود تا این سازمان چابک تر و مستقل تر عمل کند.

انتهای پیام/

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « سلب اختیار انتخاب بازرسان و شورای انتظامی نظام مهندسی از اعضای هیئت مدیره » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *