سیستم ایمنی ساختمان‌های بلند مرتبه کرج باید به‌روزرسانی شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از تسنیم: سیستم ایمنی ساختمان‌های بلند مرتبه کرج باید به‌روزرسانی شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علی قاسمپور عضو شورای اسلامی شهر کرج با تکید بر ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه مسکونی و اداری گفت: از شهرداری درخواست می شود تا نظارت کافی بر سیستم های داخلی ساختمان های قدیمی و بلند مرتبه اداری مسکونی داشته باشد. 

وی درباره خرید نردبان هیدرولیکی آتش‌نشانی شهرداری کرج با تأکید بر ضرورت خرید تجهیزات و ماشین‌آلات آتش‌نشانی گفت: این لایحه در راستای موضوعاتی است که امروز مبتلابه شهر کرج است. ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری بلندمرتبه‌ای در شهر کرج ساخته شده که عمری از آن‌ها گذشته و احتمالاً سیستم ایمنی داخلی آن‌ها دارای اشکالاتی است. آقای شهردار وظیفه شما در قالب تذکر، انذار یا بررسی این موضوع این است که به همه این ساختمان‌ها مراجعه کنید و بررسی‌های لازم را انجام دهید و آن‌ها را در به‌روزرسانی سیستم‌های ایمنی‌شان مکلف کنید. 

عضو شورای اسلامی شهر کرج با تأکید بر ضرورت به‌روزرسانی سیستم ایمنی داخلی این ساختمان‌ها توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی ظرف مدتی کوتاه بیان کرد: با توجه به عمر زیاد ساختمان‌های این شهر و بلندمرتبه بودن آن‌ها، این امر می‌تواند در هنگام وقوع حوادث، به همکاران ایثارگر سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج کمک شایانی کند. 

قاسم‌پور افزود: از سوی دیگر، این موضوع از نظر جانی و مالی برای ساکنین نیز بسیار حائز اهمیت است. به رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج نیز اعلام کرده‌ام که اگر ساختمانی با شما همکاری و سیستم‌های ایمنی داخلی خود را به‌روزرسانی نکرد، حتماً به موضوع ورود و از ظرفیت مراجع قضائی استفاده کنید تا در آینده شاهد اتفاقات ناگوار در این زمینه نباشیم.  

وی با اشاره به نرخ رشد مهاجرت و افزایش جمعیت کلانشهر کرج، خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی این شهر نیز برای توسعه آتی آن، زمین‌های زیادی در اختیار ما قرار نمی‌دهد که به وسعت شهر اضافه کنیم. در واقع کرج در میان شهرهای اقماری، محبوس شده است و شاید نتوانیم موفق به افزایش سطح شویم، بنابراین هرچه بر توان لجستیکی در حوزه ایمنی بیفزاییم، جای کار در این زمینه هست.

انتهای پیام/

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « سیستم ایمنی ساختمان‌های بلند مرتبه کرج باید به‌روزرسانی شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *