تعیین تکلیف ۱۲۹ ساختمان ناایمن تا پایان سال جاری

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از تسنیم: تعیین تکلیف ۱۲۹ ساختمان ناایمن تا پایان سال جاری

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ مهدی بابایی در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل جلسات شهر ایمن در مناطق 22گانه برای تعیین تکلیف ساختمان‌های ناایمن اظهار کرد: در ابتدای امر ما امور را پیگیری کردیم اما شهرداری‌های مناطق پاسخ نمی‌دادند؛ چراکه پیش از آن کاری جز اخطار انجام نداده بودند.

وی با بیان اینکه ما تعیین تکلیف 129 ساختمان را دنبال کردیم، افزود: در نظر داریم تا پایان سال تعیین تکلیف این ساختمان‌ها به نتیجه برسد؛ کما اینکه تعدادی از ساختمان‌ها تاکنون ایمن‌سازی شدند و این روند در دیگر ساختمان‌ها نیز ادامه دارد.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران تصریح کرد: علاوه بر 129 ساختمان ناایمن، تعیین تکلیف هزار ساختمان را در رسته ساختمان‌های پرخطر نیز دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به حادثه خلازیر گفت: اگر مردم در این ساختمان‌ها ساکن بودند شرایط بسیار سخت‌تر می‌شد؛ اگر این فضاسازی شکل بگیرد که ساخت و ساز غیرمجاز جرم‌انگاری شود و با کمک هم این موضوع را به نتیجه برسانیم، خدمت خوبی ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « تعیین تکلیف ۱۲۹ ساختمان ناایمن تا پایان سال جاری » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *