بیش از ۳۰ درصد از واحدهای مسکن مهر ناتمام کشور در خوزستان است

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از مهر: بیش از ۳۰ درصد از واحدهای مسکن مهر ناتمام کشور در خوزستان است

به گزارش خبرنگار مهر، میثم آذرسا ظهر امروز سه‌شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای در خصوص تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر در خوزستان اظهار کرد: جلساتی با بانک مسکن در خصوص تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر در استان در حال برگزاری است تا بتوانیم با حل مشکلات و موانعی که بر سر راه است، نسبت به راهبری این پروژه‌ها اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه خوزستان رتبه نخست واحدهای باقی مانده از طرح مسکن مهر را در کشور دارد، افزود: در خوزستان بیش از ۱۴ هزار واحد از طرح مسکن مهر دولتی باقی مانده است که نیازمند تعیین تکلیف و اتمام است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: در کل کشور حدود ۴۳ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده که بیش از ۳۰ درصد از واحدهای مسکن مهر ناتمام کشور در خوزستان است و اکنون در تلاش هستیم تا این واحدها را در استان تعیین تکلیف کنیم.

آذرسا عنوان کرد: در جلساتی که با بانک مسکن در حال برگزاری بوده، قرار است با اولویت پروژه‌هایی را که در سطح آماده‌سازی متوقف مانده‌اند، کار را پیش ببریم و با خارج‌سازی این زمین‌ها از رهن بانک، از این اراضی برای طرح نهضت ملی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: اولویت دوم نیز تعیین تکلیف پروژه‌هایی است که پیشرفت فیزیکی کمتر از ۳۰ درصد دارند تا بتوانیم با ایجاد یک پتانسیل بالقوه در این طرح‌ها، نسبت به آماده‌سازی و واگذاری آن‌ها به متقاضیان طرح نهضت ملی اقدام کنیم.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: این طرح‌ها از جمله پروژه‌هایی بوده‌اند که متقاضیان غیر مؤثر داشته‌اند و اکنون با ساماندهی این طرح‌ها نسبت به واگذاری این واحدها به متقاضیان مؤثر در طرح نهضت ملی مسکن اقدام خواهیم کرد.

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « بیش از ۳۰ درصد از واحدهای مسکن مهر ناتمام کشور در خوزستان است » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *