صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و … جان می‌گیرد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و … جان می‌گیرد

سالن‌های تئاتر فعالیت خود را با اجرای چند اثر نمایشی جدید ادامه می‌دهند و این روزها نمایشنامه‌هایی از زنده یاد اکبر رادی، حمید جبلی،حمیدرضا آذرنگ، سجاد افشاریان و … در تئاترهای تهران روی صحنه‌اند.

به گزارش ایسنا، تالار اصلی مجموعه تئاترشهر همچنان با استقبال تماشاگران نمایش «بک تو بلک» به نویسندگی و کارگردانی سجاد افشاریان رو به رو است.

 این نمایش هر شب در دو نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ و با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰۰، ۱۵۰ و  ۱۰۰ هزارتومان روی صحنه می‌رود.

اجرای این نمایش از ۲۶ مردادماه آغاز شده و در آن سجاد افشاریان، نیکو بستانی و مهدی زندیه به عنوان بازیگر حضور دارند.

تالار چهارسو میزبان نمایش «سوسمار» به نویسندگی حمید جبلی و کارگردانی رحمت امینی است که اجرای آن از ۶ شهریورماه آغاز شده و این نمایش هر شب ساعت ۲۰:۱۵ با مدت زمان یک‌ ساعت و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومانی، میزبان علاقه‌مندان است. بهار مشیری، ابوذر ساعدی، فرزانه برهمن، عرفان معصومی و نوید جهانزاده بازیگران این اثر نمایشی هستند.

تالار قشقایی نیز این روزها پذیرای نمایش «شبیه خون» به نویسندگی سهراب حسینی و کارگردانی محمد حاتمی است که با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان روی صحنه می‌رود.

این نمایش با بازی محمد حاتمی و صدف محسنی، ساعت اجرای ۱۸:۱۵ اجرا دارد.

در تالار قشقایی از روز ۲۷ شهریورماه دوباره نمایش «هیدن» به کارگردانی کوروش شاهونه  اجرا خواهد شد.

صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و ... جان می‌گیرد
محمد حاتمی در نمایش «شبیه خون»

تالار سایه از روز جمعه ۳ شهریورماه شاهد اجرای دو نمایش «کسی برای یک گوریل غمگین کاری نمی‌کند» به نویسندگی وکارگردانی مجید شکری و «آوینیون» به نویسندگی و کارگردانی حسن معینی است.  
نمایش«کسی برای یک گوریل غمگین کاری نمی‌کند» ساعت ۱۸ با مدت زمان ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۱۰۰ هزارتومان اجرا می شود.

 مجید شکری،‌ مرتضی دلداده، سارا رضایی و بنیامین صیادی‌نیا بازیگران این نمایش هستند.

نمایش دیگر تالار سایه با عنوان «آوینیون» ساعت ۲۰ و مدت زمان ۹۵ دقیقه و قیمت بلیت ۱۱۰ هزارتومان اجرا می شود و در آن عبدالحمید گودرزی،‌ امیر جوشقانی، ملیحه بقایی و سعید عساکره به عنوان بازیگر حضور دارند.  
در کارگاه نمایش، با اتمام نمایش «شازده کوچولو» روز ۲۶ شهریورماه میزبان نمایش «تفنگ‌های کارار» به کارگردانی بهروز سروعلیشاهی خواهد بود.

صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و ... جان می‌گیرد

دو نمایشنامه اکبر رادی در سنگلج

تماشاخانه سنگلج همچنان میزبان دو نمایشنامه از آثار زنده یاد اکبر رادی است.

نمایش «پرده در پرده» به کارگردانی رویا اسدی راس ساعت ۱۸ و سی و به مدت زمان ۶۵ دقیقه و «شب روی سنگفرش خیس» به کارگردانی میکاییل شهرستانی هر شب راس ساعت ۲۰ و پانزده و به مدت زمان ۷۵ دقیقه در این تماشاخانه روی صحنه می‌روند.

بازیگران هر دو اجرا، هنرجویان بازیگری میکاییل شهرستانی هستند.

صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و ... جان می‌گیرد

تالار اصلی مرکز تئاتر مولوی هم فعالیت خود را با اجرای نمایش «انسان/ اسب/ پنجاه/ پنجاه» نوشته هاله مشتاقی نیا و کار مرتضی اسماعیل کاشی ادامه می‌دهد.

بازیگران این نمایش هنرجویان جوان بازیگری هستند. این اثر نمایشی هر شب راس ساعت ۲۰ و به مدت زمان ۷۵ دقیقه روی صحنه می‌رود.

در  خلاصه داستان این نمایش آمده: درهای ساختمان موزه ای که سال ها پیش اردوگاه مرگ بوده به روی زن و مردِ بازیگری باز می شود. این دو تنها بازماندگانِ آن قربانگاه هستند که از آن جا فرار کرده بودند. ارواحِ کشته شدگان که بازیگرانی بودند با فعالیت های ضدفاشیستی، فراخوانده می شوند و در جهانی وهم‌آلود نمایشی را که مجبور بودند زیرِ شکنجه بازی کنند تا زنده بمانند، دوباره جان می‌گیرد.

صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و ... جان می‌گیرد

تماشاخانه ایرانشهر میزبان «زیگموند» و «مکبث» است

تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر همچنان میزبان دو نمایش «مکبث فریز مبکث» به نویسندگی شهرام احمدزاده و کارگردانی آرش دادگر است که با بازی چند بازیگر شناخته شده همچون حسام منظور، صدف اسپهبدی و فرید قبادی، آرش دادگر در کنار تعداد دیگری از بازیگران ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود.

«زیگموند» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد کورش‌نیا دیگر نمایشی است که در این سالن اجرا می‌شود.

این نمایش با بازی فرزین محدث، شهروز دل افکار و یلدا عباسی هر شب راس ساعت ۲۱ به مدت زمان ۷۰ دقیقه روی صحنه می‌رود و اجرای آن تا پایان شهریور ادامه دارد.

این اثر نمایشی درباره دو روز پایانی زندگی زیگموند فروید، پدر روانکاوی است.

تالار انتظامی خانه هنرمندان نیز شاهد اجرای نمایش «بدل» نوشته و کار آهو امیر صمیمی است. این نمایش تا اواخر شهریور ساعت ۲۱ با مدت زمان ۷۵ دقیقه روی صحنه می‌رود.

«بزباش» نوشته یاسمن اسماعیل‌زادگان و کار صدار صباحی دیگر نمایشی است که در این تالار روی صحنه است. این نمایش تا ۲۶ شهریور ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود.

تالار حافظ هم این روزها میزبان اخرین اجراهای نمایش «دوباره بازی» نوشته و کار پیمان قدیمی است که اجرای آن تا ۲۱ شهریور روی صحنه است.

صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و ... جان می‌گیرد

این نمایش که تک بازیگر آن اسماعیل گرجی است، هر شب ساعت ۱۸ و سی دقیقه اجرا می‌شود و  در خلاصه داستان آن آمده: اگه همه‌چیو ببازی چی‌کار می‌کنی؟

پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب نیز مرداد و شهریور خود را با اجرای نمایش «سندروم روسمر» نوشته و کار داود زارع سپری می‌کند که در یالن بلک باکس این پردیس روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش که متن آن بر اساس نمایشنامه «رسمرز هلم» نوشته هنریک ایبسن نگاشته شده، آمده است: «یان روسمر» کشیش معتمد شهر، یکسال پس از خودکشی همسرش به همراه «ربکا وست» در «عمارت روسمر» زندگی می‌کند؛ تا اینکه با ورود «دکتر کرول» حقایق تازه‌ای درباره‌ی گذشته آشکار می‌شود.

در این نمایش، برخی بازیگران شناخته شده تئاتر همچون سعید چنگیزیان، علی باقری، اصغر پیران در کنار ایمان صیاد برهانی و امین اسفندیار به ایفای نقش می‌پردازند. این اثر نمایشی ساعت ۱۹ و سی به مدت زمان ۹۰ دقیقه اجرا می‌شود.

در عمارت ارغوان چه خبر است؟

صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و ... جان می‌گیرد

عمارت ارغوان این روزها میزبان چند نمایش مختلف است.

«خانه روشنی» نوشته نوشین تبریزی و کار بابک قادری از جمله آثاری است که در این عمارت اجرا دارد. این نمایش تا سوم مهر ماه راس ساعت ۱۹ در این سالن میزبان تماشاگران است.

«زماد» نوشته و کار میلاد چنگ دیگر نمایشی است که در ارغوان اجرا دارد. این نمایش تا ۳۱ شهریور راس ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود.

دیگر نمایشی که در این سالن اجرا دارد، «السپادیا» نوشته و کار آرش امیری است که تا ۲۸ شهریور ساعت ۲۱ روی صحنه است.

سالن ملک هم کار خود را با اجرای نمایش «مرثیه‌ای برای گودو» نوشته امیر نجفی و کار بنفشه ریاضی ادامه می‌دهد. این اثر نمایشی تا ۳۱ شهریور هر شب راس ساعت ۱۸ اجرا دارد.

در این سالن نمایش دیگری با نام «زاغ» به نویسندگی و کارگردانی میثم مظفری اجرا می‌شود. این نمایش ساعت ۱۹ و پانزده دقیقه به صحنه می‌رود و اجرای آن تا ۲۱ شهریور ادامه دارد.

«خداحافظی نکردی با نجمه، سورچی» نوشته حمیدرضا آذرنگ و کار آرش دهقان شاد دیگر نمایشی است که اجرای خود را به تازگی در این سالن آغاز کرده است.

این اثر نمایشی با بازی امین میری، آیه کیان پور، علی پویا قاسمی و دنیا فتحی اجر می‌شود.

این نمایش که اجرای آن از ۱۶ شهریور اغاز شده، هر شب راس ساعت ۱۹ و سی دقیقه به صحنه می‌رود.

صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و ... جان می‌گیرد

خانه نمایش «دا» نیز فعالیت خود را با اجرای نمایش «هزار کار کردیم تا مقبول باشیم» نوشته و کار حسین سخنور ادامه می‌دهد.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی که درامی تاریخی است، آمده: از وسط چند بازی پرت شدیم به دوره‌های تاریخی متفاوت مشروطه، نهضت ملی و معاصر. اتفاقات این ایام را از منظر سه زن با هم می‌بینیم.

این نمایش تا ۲۶ شهریور با بازی فاطمه تیمورپور، معصومه حسن‌زاده، مهلا زمانی راس ساعت ۲۰ و سی دقیقه روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه اهورا هم میزبان دو نمایش است.

«مراسم قطع دست در اسپوکن» نوشته مارتین مک دوناست با کارگردانی پویا کریمی یکی از اثاری است که در این تماشاخانه روی صحنه می‌رود و در خلاصه داستان آن آمده:  این اثر روایتی است خونسردانه از دروغ و قساوت و شوخ‌طبعی. قهرمان آن از کل دارِ دنیا یک چیز طلب می‌کند و آن دستش است که در نوجوانی قطع شده. او حاضر است برای پس گرفتن دستش تن به هر کاری بدهد در همین حین دو جوان برای پیدا کردن دست او داوطلب میشوند که…

این اثر نمایشی از ۱۹ تا ۲۶ شهریور راس ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود.

در این تماشاخانه نمایش دیگری نیز با نام «مرثیه‌ای بر انسانیت» نوشته آلبر کامو با ترجمه و کارگردانی امیرمحمد کاردان اجرا می‌شود.

این اثر نمایشی با بازی متینا باقری، نعیم بختیاری، امیر حسین جعفری، غزل دلف، بهنام عمو خلیلی، علیرضا ولدخانی، محسن کروبی روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده: یک خدمتکار سیاهپوست در دهه ۱۹۵۰ در آمریکا فرزند خردسال یک خانواده ثروتمند را به قتل می‌رساند و علت آن به زودی مشخص می‌شود.

این اثر نمایشی از ۱۹ شهریور تا ۱۲ مهر هر شب ساعت ۲۱ اجرا دارد.

تماشاخانه مشایخی هم این روزها میزبان نمایشی است با نام «بازی اجباری» به نویسندگی و کارگردانی بهزاد خاکی‌نژاد که با بازی مهتاب افشار، پدرام جلالی، بهزاد خاکی‌نژاد، مهرشاد سعادت، حدیثه صفایی، مهتاب فرج نژاد، امیر محمد محمدی روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده:

این نمایش درباره زندانیانی است که در اردوگاه کار اجباری آلمان نازی از سلول انفرادی بیرون آمده‌اند تا به صورت گروهی کار تئاتر انجام دهند، شاید شامل بخشش هیتلر شوند.

نمایش «بازی اجباری» ۹ تا ۲۴ شهریور هر شب راس ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود.

صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و ... جان می‌گیرد

تالار محراب نیز با در اختیار داشتن چند سالن میزبان چند نمایش گوناگون است.

«مجلس آهوخانی» نوشته مهدی ملکی و کار محسن جهانگیریان تا پایان شهریور ساعت ۱۹ و سی دقیقه اجرا دارد.

«حاج ثریا» به نویسندگی و کارگردانی بابک والی تا ۲۰ شهریور ساعت ۱۸ به صحنه می‌رود.

«۳ از ۲*۵» دیگر نمایش تالار محراب است که با کارگردانی مجید یاراحمدی ساعت ۲۰ اجرا می‌شود.

«کشتارگاه» به نویسندگی  فائزه رزاقی و کارگردانی مشترک یاسمن خالصی و میثم فراهانی دیگر نمایشی است که در این تالار روی صحنه است. این نمایش از ۱۶ شهریور تا اول مهر هر شب راس ساعت ۲۰ به صحنه می‌رود و در خلاصه داستان آن آمده است:  همه ما یه کارهایی کردیم که امروز ازشون پشیمونیم اما بعضی کارها رو اگه صد بار دیگه هم برگردیم عقب، باز انجامشون میدیم.

گفتنی است در این گزارش بخشی از آثار روی صحنه معرفی شده‌اند.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « صحنه‌هایی که با آثار رادی، حمید جبلی، حمید اذرنگ، سجاد افشاریان و … جان می‌گیرد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *