سهم ۳۸ درصدی گمرکات کرمانشاه از صادرات ایران به عراق

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: سهم ۳۸ درصدی گمرکات کرمانشاه از صادرات ایران به عراق

ایسنا/کرمانشاه ناظر گمرکات استان کرمانشاه از جایگاه نخست گمرکات این استان در صادرات زمینی کالا به عراق در پنج ماهه امسال در بین گمرکات کشور خبر داد.

علی اصغر عباس زاده با بیان اینکه در پنج ماهه امسال سه میلیارد و ۷۱ میلیون و ۴۸ هزارو ۵۱۱ دلار کالای صادراتی به وزن هفت میلیون و ۹۹۹ هزار و ۳۳۷ تن از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق صادر شده، گفت: گمرکات استان کرمانشاه با صادرات یک میلیارد و ۱۷۶ میلیون ۱۴۶ هزارو ۴۲۳ دلار به وزن دو میلیون و ۹۶۹ هزارو ۹۸۴ تن، بیشترین مقدار صادرات از نظر ارزش و وزن را در بین گمرکات کشور به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: از مجموع صادرات زمینی کالای ایران به عراق، گمرکات استان کرمانشاه در پنج ماهه امسال توانست سهم ۳۸ درصدی ارزش و سهم ۳۷ درصدی وزنی کالا را در بین گمرکات کشور از آن خود کند.

به گفته ناظر گمرکات استان، در بین گمرکات استان کرمانشاه نیز گمرک پرویزخان با صادرات ۳۹۵ میلیون و ۶۲ هزار و ۳۱۱ دلار کالا بیشترین سهم را بخود اختصاص داده و گمرک خسروی با صادرات ۳۲۸ میلیون و ۶۴۴ هزارو ۹۵۸ دلار کالا در جایگاه بعدی قرار دارد.

عباس زاده سهم صادرات گمرک سومار به عراق را ۲۹۶ میلیون و ۱۵۵ هزارو ۲۷۷ دلار کالا عنوان و خاطرنشان کرد: سهم صادرات گمرکات شیخ صله و شوشمی به کشور عراق نیز به ترتیب ۱۴۰ میلیون و ۴۹۲ هزارو ۷۷۸ دلار و ۱۵ میلیون و ۷۹۱ هزارو ۹۹ دلار بوده است.

وی عمده کالاهای صادراتی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان را شامل میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمان،لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و… عنوان کرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « سهم ۳۸ درصدی گمرکات کرمانشاه از صادرات ایران به عراق » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *