رسولی‌نژاد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: رسولی‌نژاد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود

نماینده دماوند در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تسریع در اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و حمایت عملی، جدی، معنوی و مادی از نیروی انتظامی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، احمد رسولی نژاد در جلسه علنی امروز در نطق میان دستور خود با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: از ابتدای سال جاری سربازان نیروی انتظامی مظلومانه به شهادت رسیدند که لازم است وزیر کشور به مجلس گزارش دهد؛  باید از پلیس مقتدر و قانونمند حمایت کنیم که متاسفانه در طول یک سال گذشته اظهارات برخی از مقامات در قوای قضاییه و مجریه و معدود نمایندگان مجلس مناسب نبود و باید در مواضع خود تجدید نظر کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید قوای سه گانه حمایت عملی، جدی، معنوی و مادی از نیروی انتظامی کنند، افزود: عدم اجرای تعهدات ارزی توسط بانک مرکزی باعث تعطیلی تعدادی از کارخانجات شده که از جمله آن تعطیلی یکی از بزرگترین کارخانجات شرق استان تهران ۵۰۰ کارگر است. وزارت صمت و سخنگوی دولت در کنار ارائه آمار از کارخانجات راه‌اندازی شده، آماری هم از صنایع تعطیل شده بدهند.

رسولی نژاد همچنین گفت: به سربازی مقام معظم رهبری افتخار می‌کنم؛ مواضع اینجانب در طول ۴۰ سال گذشته در مسئولیت‌های متعدد در سه قوه موید این موضوع است. آقا در یکی از فرمایشاتشان، قریب به این مضمون فرمودند که بیان نقطه نظرات کارشناسی به معنای مخالفت با ولایت فقیه و رهبری نیست.

وی افزود: علاوه بر سابقه ۱۶ سال نمایندگی مجلس در مقطع کارشناسی در رشته حقوق و مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته حقوق عمومی تحصیل کرده‌ و سابقه تدریس درس قانون اساسی در دانشگاه دارم؛ در دو الی سه نطق از جمله در فروردین ماه سال ۱۴۰۲ گفتم که رویه مجمع تشخیص مصلحت درباره برخی مصوبات مجلس در این دوره از جمله واردات خودرو، امنیت غذایی، ساماندهی کارکنان شرکتی، قیر و بیمه کارگران ساختمانی خلاف اصل ۱۱۲ قانون اساسی است. مجمع در موارد اختلافی بین شورای نگهبان و مجلس حق ورود دارد نه اینکه یک قانونی را مجلس تصویب کند و شورای نگهبان آن را تایید و مجمع آن را رد کند.

نماینده دماوند در محلس شورای اسلامی در پایان گفت: اگر مجمع نقطه نظراتی بر اساس اصل ۱۱۰ دارد برای شورای نگهبان ارسال کند نه اینکه راسا ورود کرده و مصوبات مجلس را رد کند. با مصوبات اخیر مجلس از جمله در خصوص قیر تمامی پروژه‌های سازمان راهداری متوقف می‌شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « رسولی‌نژاد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *