نماینده مجلس: بدون توجه به کمبود معلم به دنبال تاثیر معدل در کنکور هستید؟

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: نماینده مجلس: بدون توجه به کمبود معلم به دنبال تاثیر معدل در کنکور هستید؟

نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ضمن تشکر از وزارت نیرو، نمی‌توان فشارهایی را که در برخی نقاط شهری و روستایی بر اثر تنش کم‌آبی به وجود آمد را نادیده گرفت؛ باید برنامه عملیاتی توسط دولت با حمایت و همکاری مجلس تنظیم شود.

به گزارش ایسنا، عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی در جلسه روز دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ صحن مجلس در نطق میان دستور خود با بیان اینکه تابستان سختی را گذراندیم و مشکل کم آبی و ناترازی برق، فشار زیادی بر تولیدکننده و مصرف کننده آورد را نمی توان نادیده گرفت، اظهار کرد: ضمن تشکر از وزارت نیرو، نمی توان فشارهایی را که برخی از نقاط شهری و روستایی بر اثر تنش کم آبی به وجود آمد را نادیده گرفت؛ باید برنامه عملیاتی توسط دولت و با حمایت و همکاری مجلس تنظیم شود.

وی گفت: صنایع، کشاورزان و بسیاری از مجموعه‌ها سال سختی را در محدودیت‌های اعمال شده برق گذراندند. در سال رونق تولید به شدت تولید تحت تاثیر و فشار بود، برای رفع کمبودها باید حرکات جهادی و انقلابی انجام و تقویت شود.

این نماینده مجلس همچنین در تذکری خطاب به رئیس جمهوری تاکید کرد: آقای رئیس جمهور؛ نزدیک به ۶ ماه از سال می‌گذرد، ریالی اعتبار به برخی پروژه‌های عمرانی تخصیص نداده‌اند؛ شما وعده رونق تولید و جلوگیری از تورم بدون رکود داده‌اید؛ نه پرداختی از بانک‌ها صورت می‌گیرد و نه تخصیصی از خزانه، رونق با کدام گردش سرمایه  باید تحقق یابد؟

رحیمی مظفری در ادامه با اشاره به موضوع کنکور عنوان کرد: دغدغه کنکور مسئله مهم این روزهاست که بلای جان دانش آموزان و والدین آنها شده است و آرامش روانی آنها را گرفته است. کجای سیستم آموزشی ما  آرمانی است که بدون توجه به اینکه چندین هزار کمبود معلم داریم، به دنبال تاثیر معدل در کنکور می گردید؟ کجای کشور عدالت آموزشی رعایت شده است؟ آیا قانون اساسی در آموزش رایگان رعایت شده است؟

وی همچنین با تاکید بر لزوم ساماندهی موضوع اتباع خارجی اظهار کرد: ساماندهی اتباع خارجی نیازمند نگاهی جهادی است. بزرگترین سرمایه هر کشوری نیروی انسانی آن است؛ چه نیروها و متخصصانی صادر می‌کنیم و چه نیروهایی به کشور وارد می‌شود؟ حداقل در این قسمت نسبت به خودرو عقب‌تر هستیم، پراید و خودروی ۲۰۶ صادر می‌کنیم، لندکروز وارد می‌کنیم. البته شاید اینجا هم تفاوتی نیست. اما عزیزان اشتباه می‌کنم؛ کدام واردات؟ وارداتی که به آیین نامه‌هایی که اصل قانون را زیر سوال برده است.

این نماینده مجلس در تذکر دیگری به بانک مرکزی عنوان کرد: قاچاق رمز ارز، زمینه دلالی و تولید غیرقانونی رمزارزها در شرایط ناترازی برق را فراهم می‌کند.

رحیمی مظفری همچنین خواستار پرداخت مطالبات گندم‌کاران شد و با گلایه از گرانی مسکن تأکید کرد: یکی از نقش‌های اساسی سبد خانوار را مسکن دارد؛ گرانی مسکن اجاره بهای بی‌ نظارت، عدم اجرای عوارض بر زمین‌های خالی توسط شهرداری‌ها، عدم اجرای مالیات بر خانه‌های خالی، عدم نظارت بر بازار مسکن و کندی روند تولید مسکن نفس مستاجران را بریده است. وزارت راه و شهرسازی حرکتی انجام دهد.

تاکید بر لزوم توجه به خانواده های شهید و ایثارگران، بیمه رانندگان، بیمه مشاغل خانگی، بیمه کارگران ساختمانی، ساماندهی نیروهای شرکتی، حقوق بازنشستگان و همچنین اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار از دیگر موضوعاتی بود که این نماینده مجلس در نطق خود مطرح کرد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « نماینده مجلس: بدون توجه به کمبود معلم به دنبال تاثیر معدل در کنکور هستید؟ » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *