حمله به سفارت کوبا در آمریکا

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: حمله به سفارت کوبا در آمریکا

وزیر امور خارجه کوبا اعلام کرد، سفارت این کشور در آمریکا شامگاه یکشنبه ساعاتی بعد از آنکه میگوئل دیاز کانل، رئیس جمهور کوبا خاک آمریکا را بعد از شرکت در چند رویداد در مقر سازمان ملل ترک کرد، مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه میامی هرالد، برونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا با انتشار پستی در شبکه اجتماعی “ایکس” (توئیتر سابق) نوشت: “سفارت کوبا در آمریکا هدف حمله تروریستی فردی که اقدام به پرتاب دو کوکتل مولوتف به سمت سفارت کرد، قرار گرفت. در این حمله به کارمندان این سفارتخانه آسیبی وارد نشد. جزئیات این رویداد در دست بررسی است.”

رودریگز خاطر نشان کرد: “این دومین حمله خشونت‌بار به نمایندگی دیپلماتیک کوبا در آمریکا از آوریل ۲۰۲۰ تا کنون به حساب می‌آید. “

آلکساندر آلازو، مردی متولد کشور کوبا که از مشکلات روانی رنج می‌برد، در ۳۰ آوریل آن سال با یک مسلسل AK-۴۷ رگبار آتش را به سمت ساختمان سفارت کوبا گشود.

رودریگز بعد از این حمله از مقام‌های آمریکایی خواست درباره این پرونده به عنوان یک اقدام “تروریستی” تحقیقات کنند. او گفت، آلازو به یک کلیسا در شهر دورال آمریکا که محل تجمع حامیان “تهاجم، خصومت، خشونت و افراط‌گری علیه کوبا” بود، رفت و آمد داشته، هر چند که این مقام سند و مدرکی درباره این اتهام ارائه نکرد.

رودریگز همچنین جزئیات بیشتری درباره حمله روز یکشنبه ارائه نکرد اما گفت، این حمله دارای انگیزه سیاسی بوده و مخالفان دولتش را مجری این حمله خواند.

او در پستی که منتشر کرد، نوشت: “گروه‌های ضد کوبا وقتی احساس برخورداری از “مصونیت از مجازات” را دارند، به تروریسم متوسل می‌شوند. کوبا تا کنون مکررا به مقام‌های آمریکایی درباره این موضوع هشدار داده‌ است.”

حمله مذکور ساعاتی بعد از آنکه میگوئل دیاز کانل در بازگشت از سفرش به ایالات متحده آمریکا وارد شهر هاوانا شد، رخ داد. او به شهر نیویورک سفر کرده بود تا در رویدادهای مربوط به نشست مجمع عمومی سازمان ملل در این شهر شرکت کند.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « حمله به سفارت کوبا در آمریکا » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *