سه پروژه بهداشتی و درمانی در ایوان افتتاح شد

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: سه پروژه بهداشتی و درمانی در ایوان افتتاح شد

ایسنا/ایلام همزمان با نهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور استاندار ایلام، سه پروژه شاخص بهداشتی و درمانی ایوان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

دکتر «حسن بهرام‌نیا» در آئین افتتاح درمانگاه مادر اظهار کرد: تلاش دولت سیزدهم خدمت‌بی‌وقفه به مردم است و همواره در راستای رضایتمندی مردم همه توان خود را به کار گرفته است.

وی افزود: این درمانگاه که امروز به بهره‌برداری رسید در راستای حقوق شهروندی بود که از موسسات خیریه و سازمان‌های دخیل در احداث درمانگاه قدردانی می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان ایلام، با اشاره به اینکه آنچه که در دولت سیزدهم به آن توجه ویژه شد جوانی جمعیت و سلامت خانواده‌ها است، تصریح کرد: همه مدیران در  ایجاد مهد کودک، اتاق مادر در ادارات و اعطای مرخصی زایمان اهتمام داشته باشند چرا که این قانون است و باید اجرا شود.

دکتر «هدایت حیدری‌زاده» سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این مراسم، گفت: کلنگ‌زنی این پروژه سال ۱۳۹۴ آغاز و با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال با ۹۷۰ متر مربع زیربنا توسط موسسه خیریه فرزندان صالح فردا ساز و با مشارکت هدایای دفتر مقام معظم رهبری، بنیاد مستضعفان و دانشگاه علوم پزشکی ایلام امروز افتتاح شد.

وی افزود: علاوه بر تیم‌های مراقب سلامت، ماما، ۵ پایگاه سلامت خانواده و مرکز مشاوره ازدواج نیز در این کلینیک نیز فعال می‌شود.

در بخش دیگری از این سفر ساختمان اورژانس پیش بیمارستانی زرنه نیز بهره‌برداری شد که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این مراسم، خاطرنشان کرد: این مرکز با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیاد ریال جهت استقرار مرکز فوریت‌های پزشکی شهر زرنه و با هدف تسهیل و سرعت در ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی به صورت امانی توسط شبکه بهداشت و درمان ساخته شده است.

در ادامه نیز به طور همزمان خانه بهداشت باسکله نیز افتتاح شد و دکتر هدایت حیدری‌زاده در خصوص این طرح، گفت: پیش از این مردم روستای باسکله از خانه بهداشت روستای چهارمله خدمات بهداشتی و درمانی را دریافت می‌کردند که با ساخت این پروژه حدود ۳۰۰ نفر از جمعیت روستای باسکله از این پس می‌توانند از خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی در روستای خود، استفاده کنند.

فرشته دانش‌نژاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان نیز در جریان سفر استاندار به این شهرستان، در خصوص مجتمع آموزش عالی سلامت ایوان تصریح کرد: مجوز این مجتمع در تیر ماه سال جاری در شورای گسترش معاونت آموزشی وزرات بهداشت اخذ و توسط وزیر محترم بهداشت به دانشگاه ابلاغ شد و مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات معاونت آموزشی جهت تجهیز آن هزینه شده است که هم اکنون در ساختمان دانشگاه پیام نور مستقر و مقرر است و از مهرماه سال آینده در چهار رشته از طریق کنکور سراسری دانشجو پذیرش نماید.

انتهای پیام 

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « سه پروژه بهداشتی و درمانی در ایوان افتتاح شد » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *