راه‌اندازی سامانه شناسایی برخط گودهای رهاشده و پرخطر

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: راه‌اندازی سامانه شناسایی برخط گودهای رهاشده و پرخطر

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از راه اندازی سامانه شناسایی برخط گودهای ویژه رهاشده و پرخطر ذیل سامانه‌های ناحیه محوری و گزارشات مرحله‌ای مهندسان ناظر خبر داد.

حمیدرضا صارمی در گفت‌وگو با ایسنا،  با اعلام خبر راه‌اندازی سامانه شناسایی برخط گودهای رها شده گفت: این سامانه با توجه به تکلیف مقرر در ماده چهارم اصلاحیه مصوبه ارتقاء ایمنی تخریب و گودبرداری‌های ساختمانی شهر تهران ابلاغی از سوی شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر لزوم شناسایی برخط گودهای رهاشده و پس از برگزاری جلسات متعدد با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: ادارات شهرسازی و کنترل ساخت و ساز نواحی از ۱۲ دی ماه امسال موظف شدند که اطلاعات کلیه گودهای رهاشده اعم از دارای پروانه و فاقد پروانه و فاقد پرونده را ذیل سامانه ناحیه محوری ثبت و مهندسین ناظر سازه نیز می توانند در صورت صلاحدید، توقف عملیات ساختمانی در پروژه‌های دارای گود را با تکمیل چک لیست مربوطه به شهرداری اعلام کنند.

معاون شهرسازی شهرداری تهران ادامه داد: اطلاعات گودهای پرخطر نیز براساس مفاد چک لیست‌های تکمیل شده، توسط سامانه استخراج خواهد شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « راه‌اندازی سامانه شناسایی برخط گودهای رهاشده و پرخطر » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *