افتتاح و کلنگ‌زنی ۹ پروژه مختلف عمرانی در رزن

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: افتتاح و کلنگ‌زنی ۹ پروژه مختلف عمرانی در رزن

ایسنا/همدان در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور استاندار همدان در شهرستان رزن ۹ پروژه مختلف عمرانی، خدماتی، ورزشی و گلخانه در این شهرستان کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

افتتاح سالن ورزشی روستای خورونده از جمله پروژه‌هایی بود که امروز در این شهرستان با حضور استاندار همدان به بهره برداری رسید.

فرمانده سپاه ناحیه رزن و درگزین در آیین افتتاح این پروژه اظهار کرد: در ۱۰ سال گذشته احداث ۱۰ سالن ورزشی در دو شهرستان رزن و درگزین توسط سپاه آغاز شده است که در این رابطه امروز هشتمین سالن ورزشی در شهرستان رزن در روستای خورونده به بهره‌برداری رسید.

سرهنگ فرهاد شیرزاد افزود: در حال حاضر  دو سالن ورزشی دیگر که احداث آن در دستور کار بوده از جمله سالن‌های ورزشی در شهر قروه درجزین کلنگ زنی شده و  ظرف دو هفته آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد ضمن اینکه احداث یک سالن ورزشی نیز در روستای چورمق رزن در حال اجراست که سالن آن احداث شده و تنها الحاقیه و تجهیز آن باقی مانده که در سال آینده این طرح نیز تکمیل و افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه سالن ورزشی روستای خورونده طی ۱۰ سال گذشته به صورت نیمه تکمیل باقی مانده بود و با کمک فرماندار رزن در کمیته برنامه ریزی شهرستان این پروژه با اختصاص اعتبار لازم تکمیل شد، گفت: سالن ورزشی روستای خورونده دارای ۵۰۰ متر زیر بنا بوده و برای این طرح اعتباری افزون بر ۲.۵ میلیارد تومان هزینه صرف شده است ضمن اینکه تمامی احداث این پروژه های ورزشی توسط سپاه با ضوابط و استانداردهای های لازم انجام شده و از پیمانکار استفاده نکرده‌ایم و به طور قطع استفاده از پیمانکار هزینه دو چندانی را برای به سرانجام رسیدن این پروژه ها تحمیل می کرد.

همچنین امروز بهسازی روستای خورونده نیز با اعتباری افزون بر ۹ میلیارد تومان شامل ۲۵ هزار مترمربع آسفالت به بهره برداری رسید که به گفته مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان خودیاری، هم افزایی و مشارکت اهالی نیز در کنار اعتبارات ملی در بهسازی این روستا از نقش موثری برخوردار بوده است.

مرکز خدمات جامع سلامت روستایی ملابداغ دیگر طرحی بود که امروز با حضور استاندار همدان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

فرماندار رزن در آیین افتتاح این طرح اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه بهداشتی در سال ۱۳۹۸ در روستای ملابداغ آغاز شده و برای این طرح افزون بر ۱۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی هزینه صرف شده است.

علی اصغر غفاری‌آثار تعداد افراد تحت پوشش این مرکز خدمات جامع سلامت را ۵۹۰۰ نفر برشمرد و افزود: طرح فوق دارای ۲۷۰۰ متر مساحت با ۶۵۰ متر مربع زیربنا در دو طبقه بوده و نیروی لازم در آن مستقر شده و در حال خدمات‌رسانی است و به طور رسمی با حضور استاندار همدان امروز افتتاح و فعالیت خود را آغاز کرد.

کلنگ زنی فاز دوم نهضت ملی مسکن رزن

فاز دوم نهضت ملی مسکن شهر رزن واقع در شهرک فرهنگیان این شهر نیز امروز با حضور استاندار کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

فرماندار رزن در آیین کلنگ زنی این پروژه اظهار کرد: فاز دوم نهضت ملی مسکن شهر رزن شامل ۳۶۸ واحد بوده ضمن اینکه فاز اول نهضت ملی مسکن رزن شامل ۹۴ واحد با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد در حال احداث بوده و براساس پیش‌بینی‌ها این واحدها تا پایان مردادماه سال ۱۴۰۳ افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

غفاری آثار خاطر نشان کرد: بیش از ۴۵ هکتار زمین در موقعیت مناسب شهر رزن برای متقاضیان مسکن ملی و همچنین برای خانواده‌های سه فرزندی و چهار فرزندی توافق و تأمین شده که تا پایان سال‌جاری واگذار می‌شود.

افتتاح و بهره برداری پروژه بلوار خلیج فارس شهر رزن

پروژه بلوار خلیج فارس رزن نیز از طرح‌های دیگری بود که با حضور استاندار همدان در این شهر افتتاح شد.

شهردار رزن در آیین افتتاح این طرح اظهار کرد: تملک و احداث بلوار خلیج فارس با عرض ۲۶ متر و به طول دو کیلومتر عملیات اجرایی آن در بهمن سال ۱۴۰۰ آغاز شده بود که در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ اقدامات تملک، زیرسازی، جدول‌گذاری و آسفالت آن انجام شده و به اتمام رسیده و امروز این طرح مهم عمران شهری به بهره‌برداری رسید.

احمد محمدی‌راستی با بیان اینکه در بخش اعظم این پروژه از توان داخلی ماشین آلات داخلی شهرداری رزن استفاده شده است، افزود: انجام ۲۴۰۰ متر مربع آسفالت‌ریزی، ۳۴۰۰ متر جدول گذاری  و ۱۵۰۰ متر تملک و عملیات زیرسازی از جمله اقدمات انجام شده در این طرح با صرف اعتباری افزون بر ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی بیان کرد: این پروژه به عنوان یک کنارگذر محسوب می‌شود که می‌تواند ورودی قروه به داخل شهر را به سمت بلوار خلیج فارس هدایت کند که از انتهای این بلوار به رینگ شهر می‌رسد و از آنجا به بلوار پلیس راه متصل می‌شود و می‌تواند جزء پروژه‌های پدافند غیرعامل باشد چرا که شهر رزن تنها یک معبر داشت که اگر اتفاقی می‌افتاد و معبر اصلی مسدود می‌شد، راه جایگزین برای تردد وجود نداشت.

شهردار رزن اضافه کرد: پروژه بلوار خلیج فارس علاوه بر آن به عمق بخشی توسعه شهر کمک کرده و اراضی حاشیه آن را به سمت توسعه هدایت می‌کند در بحث رینگ شهری و رود دره واقع در ضلع شرقی پروژه خلیج فارس نیز دارای برنامه هستیم که در اولویت است.

کلنگ زنی پروژه سالن ورزشی شهر دمق به مساحت ۵۰۰ مترمربع با اعتبار مصوب یک میلیارد تومان، افتتاح گلخانه سبزی و صیفی و افتتاح خانه امید بازنشستگان و کلنگ زنی ساختمان اداری بیمه سلامت شهرستان رزن از دیگر پروژه‌هایی بود که امروز با حضور استاندار همدان در نهمین روز از دهه مبارک فجر کلنگ زنی و افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، در ایام الله دهه  مبارک فجر ۱۳۳پروژه با اعتباری افزون بر ۳۰۷ میلیارد تومان جزو پروژه‌های قابل افتتاح و هشت پروژه با اعتباری افزون بر ۱۳۶میلیارد تومان جزو پروژه‌های قابل کلنگ‌زنی در شهرستان رزن بود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « افتتاح و کلنگ‌زنی ۹ پروژه مختلف عمرانی در رزن » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *