بررسی وضعیت محله ۱۳ آبان شهرری در بازدید میدانی مجمع تهران

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: بررسی وضعیت محله ۱۳ آبان شهرری در بازدید میدانی مجمع تهران

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به بازدید میدانی از محله ۱۳ آبان شهرری در منطقه ۲۰ تهران گفت: موضوع آسیب‌های اجتماعی و معتادان متجاهر پارک صالح آباد و جانبازان از دغدغه‌های شهروندان شهرری بود که مقرر شد این مشکل از طریق شهرداری منطقه ۲۰ پیگیری شود.

به گزارش ایسنا، علی خضریان در تشریح نشست جمع‌بندی نظارت میدانی خود با حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی و سیدعلی یزدی خواه از محله ۱۳ آبان شهرری در منطقه ۲۰ تهران که با حضور مسئولان اجرایی و جمعی از رؤسای ادارات دولتی و اهالی این محله در مسجد امام رضا(ع) برگزار شد، گفت: در ابتدای این نشست گزارشی از عملکرد مجلس یازدهم در حوزه قانونگذاری و نظارت ارائه شد و پس از آن سوالات و انتقادات اهالی شهرستان ری در خصوص اقدامات مجلس به ویژه در موضوعات «شفافیت آرای نمایندگان، حفظ ارزش پول ملی، لایحه عفاف و حجاب، مدیریت فضای مجازی، اجرای دقیق قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و همچنین مسائل معیشتی» مطرح شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: با توجه به بازدید صورت گرفته از محله ۱۳ آبان شهرری، مهمترین نکات مطرح شده از جانب اهالی محل، نظیر عدم وجود زیرساخت‌های درمانی از جمله درمانگاه و داروخانه شبانه‌روزی در این محله مطرح و مقرر شد موضوع از طریق مجمع نمایندگان تهران از وزارت بهداشت پیگیری شود.

وی افزود: تعداد زیاد مدارس فرسوده از جمله آزادگان، شهید ناصری، مکتب اسلام، مولوی، شهادت، سالور و فضیلت یکی دیگر از مشکلاتی بود که مردم شهرری با نمایندگان مطرح کردند؛  در خصوص مدرسه فضیلت در حالی که این مدرسه جزو اماکن فرسوده ناایمن و در معرض تخریب قرار گرفته، ساختمان این مدرسه بدون بازسازی اساسی به بخش خصوصی اجاره داده شده و اکنون تحت عنوان مدرسه غیردولتی فعالیت می‌کند و موجب نگرانی خانواده‌ها شده است. همچنین نبود دبیرستان پسرانه در محله ۱۳ آبان شهرری عملا موجب بروز مشکلات متعدد برای خانواده‌ها شده است در نهایت مقرر شد نارسایی‌ها و مشکلات عدیده محله ۱۳ آبان در بخش آموزش و پرورش توسط مجمع نمایندگان پیگیری شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران افزود: خرابی و عدم سرویس دهی مناسب پله برقی و آسانسور متروی جوانمرد قصاب و پل هوایی بزرگراه شهید رجایی دغدغه دیگر مردم به ویژه افراد کهنسال و توان‌یابان بود که با وجود قول شهرداری منطقه ۲۰ اقدام اساسی در این زمینه هنوز انجام نشده است، ضمن اینکه موضوع آسیب‌های اجتماعی و معتادان متجاهر پارک صالح آباد و جانبازان نیز از دیگر دغدغه‌های شهروندان شهرری بود که مقرر شد از طریق شهرداری منطقه ۲۰ این مشکلات پیگیری شود.

خضریان با اشاره به کمبود امکانات ورزشی در منطقه ۲۰ تهران به ویژه محله ۱۳ آبان افزود: این موضوع در حالی است که مردم از امکانات موجود نیز به دلیل فرسودگی و یا عدم نظارت اداره ورزش شهرستان ری نمی‌توانند به خوبی بهره برداری کنند، از جمله مجموعه ورزشی سعدی که توسط پیمانکار تغییر کاربری داده شده و یا استخر شهید مدرس که حدود ۲۰ سال است تعطیل است. مقرر شد این موضوع نیز به صورت جدی از وزارت ورزش و جوانان پیگیری شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « بررسی وضعیت محله ۱۳ آبان شهرری در بازدید میدانی مجمع تهران » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *