راه‌اندازی رشته آتش‌نشانی در دوره متوسطه

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: راه‌اندازی رشته آتش‌نشانی در دوره متوسطه

ایسنا/فارس رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز پیشنهاد داد که رشته آتش‌نشانی در دوره متوسطه راه‌اندازی و منجر به ارائه دیپلم شود.

هادی عیدی‌پور در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش فارس به بررسی موضوع عملیاتی و اجرایی و همچنین مسائل آموزشی در حوزه ایمنی، آتش‌نشانی و مدیریت بحران در مدارس پرداخت و گفت: پیشنهاد شد نقشه ساختمان‌هایی که سازمان نوسازی مدارس در شیراز احداث می‌کند، پیش از آغاز ساخت در اختیار آتش‌نشانی قرار گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان آتش‌نشانی شیراز، عیدی‌پور افزود: ایمنی این ساختمان‌ها در مرحله پایان کار نیز از سوی سازمان آتش‌نشانی بررسی خواهد شد.

عیدی‌پور همچنین به موضوع ساختمان مدارسی که اکنون در حال فعالیت هستند اشاره کرد و گفت: در گفتگوی دو جانبه با مدیرکل آموزش و پرورش استان مقرر شد سازمان آتش‌نشانی بازدیدهای دوره‌ای از این مدارس داشته باشد و موارد ناایمن را برای برطرف کردن اعلام کند. 

او در خصوص تامین ایمنی مدارس غیردولتی نیز خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز به زودی تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان آتش‌نشانی و آموزش و پرورش ذیل تفاهمات شهرداری شیراز منعقد خواهد شد که با توجه به این تفاهم نامه مجوزهای لازم برای تایید ایمنی این مدارس از سوی سازمان آتش‌نشانی صادر و سپس پروانه فعالیت آنها داده شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه موضوع آموزش برای هر دو طرف در این جلسه حائز اهمیت بود، تاکید کرد: سازمان آتش‌نشانی و آموزش و پرورش تفاهم نامه‌هایی در این زمینه تنظیم خواهند کرد که بر اساس آن آموزش و فرهنگ سازی در سطوح مختلف مدارس در حوزه ایمنی، مدیریت بحران و آتش‌نشانی انجام می‌شود.

به گفته عیدی پور، این اقدامات با هدف افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و ایجاد آمادگی در آنها برای مواجهه با بحران‌ها انجام خواهد شد.

عیدی پور در این جلسه پیشنهاد ارائه دیپلم آتشنشانی در شهر شیراز با همکاری آموزش و پرورش فارس را مطرح و بیان کرد: با توجه به اینکه کد رشته مربوط به آتش‌نشانی در دوره متوسطه تعریف شده و سازمان آتش‌نشانی شیراز نیز زیرساخت‌های لازم برای ارائه کلاس‌های عملی و تئوری را دارد، این اقدام می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.

رئیس آتش‌نشانی شیراز یادآور شد: کارگروه‌ها و جلسات تخصصی برای بررسی و به نتیجه رساندن نتایج این جلسه دو جانبه در آینده برگزار و تصمیمات نهایی گرفته خواهد شد.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « راه‌اندازی رشته آتش‌نشانی در دوره متوسطه » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *