انعقاد قرارداد افزون بر ۴۰۰۰ واحد خودمالکی نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: انعقاد قرارداد افزون بر ۴۰۰۰ واحد خودمالکی نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

ایسنا/سیستان و بلوچستان دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم در استان تاکنون قرارداد خودمالکی برای چهار هزار و ۶۴۶ واحد در بافت فرسوده منعقد شده است.

عطاء اله اکبری در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در قالب این طرح میزان تسهیلات پرداختی به هر واحد در همه شهرهای استان به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است که براساس پیشرفت فیزیکی طرح در چهار گام به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی با اعلام اینکه کارمزد این تسهیلات ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت آن ۲۰ ساله است، افزود: در این طرح خودمالکان برای اخذ تسهیلات ساخت نیازی به سپرده گذاری و یا خرید اوراق ندارند و هیچ‌گونه شرایط دیگر از قبیل مالکیت شخصی و دولتی، تاهل و شرط سکونت نیاز نبوده و پرداخت اقساط در صورت درخواست متقاضی پلکانی نیز می‌شود.

دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ثبت نام برای اخذ تسهیلات خودمالکین در استان همچنان ادامه دارد، افزود: هم استانی‌های گرامی می‌توانند در سایت سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس به آدرس https://saman.mrud.ir ثبت نام کرده و از این فرصت استفاده کنند.

اکبری با بیان اینکه خود مالکین می‌توانند با داشتن پروانه ساختمانی زمین مورد نظر جهت دریافت وام اقدام کنند، گفت: در این نوع از تسهیلات، بررسی فرم «ج» و سابقه مالکیت و استفاده از تسهیلات یارانه‌ای مطرح نیست.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « انعقاد قرارداد افزون بر ۴۰۰۰ واحد خودمالکی نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *