آتش‌نشان داوطلب فقط برای سیل و زلزله نیست/ نیاز آتش‌نشانی به نیروهای مردمی

پایگاه خبری گفتمان مهندسی به نقل از ایسنا: آتش‌نشان داوطلب فقط برای سیل و زلزله نیست/ نیاز آتش‌نشانی به نیروهای مردمی

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه امروز نیاز به نیروهای مردمی و آتش نشانان داوطلب بیشتر از سایر شرایط احساس می‌شود، گفت:‌ آتش‌نشان داوطلب و نقشی که برعهده دارد، صرفا منوط به بحران‌هایی مانند سیل و زلزله و… نیست و آنان در هر شرایط و حتی در امور مربوط به پیشگیری نیز بسیار اثرگذارند.

به گزارش ایسنا، قدرت‌اله محمدی در مراسم پایان دوره سطح A آتش‌نشانان داوطلب که ظهر امروز در ساختمان مرکزی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران برگزار شد، گفت: حضور نیروهای مردمی درهنگام بروز حوادث بزرگ امری ضروری است، علاوه بر آن در دیگر حوادث نیز مردم باید بدانند که رفتارشان چگونه باشد تا مانعی برای امدادگران نشوند.

وی با اشاره به فعالیت گروه‌های آتش‌نشان داوطلب در شهر تهران گفت:‌ آتش‌نشانان داوطلب به مثابه گروه‌های بسیج و جهادسازندگی در دوران جنگ عمل می‌کنند، ما در دوران دفاع مقدس تجربه این مشارکت و تلاش را در گروه‌های مردمی  دیدیم و بسیار هم اثربخش بود. خوشبختانه امروز و در نتیجه اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، حضور نیروهای مردمی در سازمان‌های امدادی مانند هلال‌احمر و آتش‌نشانی بسیار ملموس است و البته در سازمان آتش ‌شانی این نقش بسیار پر رنگ است چرا که در همه ابعاد زندگی روزمره و ایمنی مردم نقش دارد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه امروز نیاز به نیروهای مردمی و آتش نشانان داوطلب بیشتر از سایر شرایط احساس می‌شود، گفت:‌ آتش‌نشان داوطلب و نقشی که برعهده دارد، صرفا منوط به بحران‌هایی مانند سیل و زلزله و… نیست و آنان در هر شرایط و حتی در امور مربوط به پیشگیری نیز بسیار اثرگذارند.

محمدی ادامه داد: با پیشرفت تکنولوژی و تغییر زندگی شهری، حوادث نیز دارای پیچیدگی‌های بسیاری شده و از این رو نیاز به حضور نیروهای مردمی و داوطلبان نیز بیشتر شده است. دراین دوره از مدیریت شهری انسجام و ساماندهی نیروهای آتش‌نشان داوطلب در سازمان آتش‌نشانی تهران بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. همچنین با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته با معاونت اجتماعی و فرهنگی در تلاش هستیم گردهمایی آتش‌نشانان داوطلب در سطوح مختلف بیشتر شود و اگر امروز مربیان سطح A معرفی شدند، گروه‌های B و C نیز با گذراندن دوره‌های پیشرفته به سطوح بالاتری دست خواهند یافت.

گزارش تصویری مرتبط:

مراسم پایان دوره آتش‌ نشانان داوطلب

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با تاکید بر فعالیت آموزشی و فرهنگی نیز گفت:‌ هر آتش نشان داوطلب با توجه به علاقمندی به موضوعات ایمنی باید یک صفحه مجازی با محتویات آموزشی در راستای ارتقای فرهنگ ایمنی شهروندان ایجاد کند و با خلاقیت و ذوق هنری موضوعات ایمنی را در اختیار شهروندان قرار دهد و به طور حتم این حرکت، اثرات مثبتی بر روی ارتقا سطح ایمنی شهر و شهروندان خواهد داشت. ما امیدوار هستیم با تلاش و مشارکت آتش‌نشانان داوطلب شعار هر خانواده یک آتش‌نشان تحقق پیدا کند تا در هنگام بروز حوادث با اقدامات اولیه بتوان از گسترش و سرایت آتش‌سوزی و زیان به مال و جان شهروندان جلوگیری شود.

انتهای پیام

بروزترین اخبار صنعت ساختمان را در پایگاه خبری گفتمان مهندسی دنبال کنید.

لطفا نقد، نظر و پیشنهاد خود را درباره خبر « آتش‌نشان داوطلب فقط برای سیل و زلزله نیست/ نیاز آتش‌نشانی به نیروهای مردمی » از طریق فرم زیر اعلام نمایید.

( جمسا – جامعه مهندسان ساختمان ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *